İYİ PARTİ’den istifa edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Her gün yeni bir istifa haberi alıyoruz. Yok artık, o da istifa etmez diyoruz. Ama bir bakmışız istifa etmiş.

İYİ PARTİ’den istifa edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Her gün yeni bir istifa haberi alıyoruz. Yok artık, o da istifa etmez diyoruz. Ama bir bakmışız istifa etmiş. Nebi Hatipoğlu sonrası İYİ PARTİ teşkilatı ve üyeleri bence kendilerini aldatılmış hissediyor olmalı ki böylesine gözünün önünde gerçekleşen hileli durumu kaldıramıyor. İYİ PARTİ’den istifa edip AKP’ye geçen Nebi Hatipoğlu, sanki kendisini örgüt seçmemiş gibi davranıp söylediği sözler İYİ PARTİ üyelerini hayrete düşürüyor. Bu durum kan kaybetmeyi hızlandırıyor.

Nebi Hatipoğlu’nun mecliste bağıra bağıra yaptığı açıklamalar sonrasında İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener, açıklamalarda bulunmak zorunda kaldı.

HATİPOĞLU’nu öylesine sert dillerle eleştirdi ki, buna anlam vermek mümkün değil. Ne zenginliği kaldı, ne de şımarıklığı. Ranta ve çıkara dayalı siyasetin iç yüzünü bu şekilde görmüş olduk. Beraber yol yürüyenlerinin menfaatlerinin tersine bir hamle olduğunda parti kültürü falan tanımadıklarını; kendilerine yakışmayacak derecede söylemlerde bulunduklarına şahit olduk. Akşener’in açıklamaları sonrasında Hatipoğlu’nun cevabı “BAZI ŞEYLER AHİRETE KADAR BENDE KALACAK” olmuştur. Yani arada ne kirli pazarlıklar döndü, kim bilir!

Hileli davranışlarla seçmenin tercihi sakatlandı. Güven duygusu kırılan İYİ PARTİ seçmenini tut tutabilirsen. İstediğin kadar ikna edici ol, çarşı pazar dolaş; bir kere o güven kırıldı mı, toparlayabilene aşk olsun. Bir kişinin elbet fikri değişebilir, parti de değiştirebilir. Ama bu kadar hızlı ve kaygan bir zeminde olmamalı. Hepsinin bir alt yapısı olmalı. Ancak siz; “BEN, ZATEN AKP’DEN ADAY OLACAKTIM” sözünü söylerseniz; o zaman her şeyi planlamış ve seçmenleri, İYİ PARTİ üyelerini kandırmış olursunuz. Bu kaldırılabilecek bir durum olmaz.

Yakın zamanda İYİ PARTİ’den istifa edip CHP’ye katılmak isteyenleri göreceksiniz. Neden mi? Çünkü İYİ PARTİ’nin ne denli kaygan zemine sahip ve çıkar ilişkisine dayandığı; parası olanların hakimiyet ve boy gösterdiği bir parti haline geldiğini üyeler gördükleri için.

MERAL AKŞENER’in 18-19 Kasım’da yaptığı konuşmada Nebi Hatipoğlu için ÖZELLİKLE kullandığı ifadelere bir bakalım.

“BU; BİR ZENGİN ÇOCUĞUNUN, VARLIKLI AİLE ŞIMARIĞININ CUMHURİYETİN BENİM GİBİLERE BAHŞETTİĞİ, SENİN GİBİLERE BAHŞETTİĞİ BU FIRSAT EŞİTLİĞİNİ AŞAĞIDA GÖREN ZİHNİYETİN GÖRÜNTÜSÜDÜR”

AKŞENER’in ifadelerinden ve partisinde yarattığı hezimetten sonra, NEBİ HATİPOĞLU’nun Eskişehir için bütün forsu bitmiştir.

Kendisi eğer AKP’den Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olursa bu zamana kadar AKP’den aday olmuş ve tarihin karanlık sularına gömülmüş diğer adaylar gibi o da bu dehlizde yerini alacaktır. Belki mükâfâtlandırılabilir, bilinmez.

30 Temmuz’da Yılmaz Hoca, HATİPOĞLU’nun çıkışlarına ve sözlerine ne cevap vermişti, hatırlamakta fayda var.

Yılmaz Hoca;

“Zengin çocuk siyasette nasıl konuşursa o da öyle konuşmuş. Sadece güldüm geçtim” demişti.

Hocanın bir kere daha ileri görüşlü ve insanları ne denli tanıdığı ortaya çıktı. Zaten aynısını AKŞENER de belirtti. İşte o yüzden ilerleyen günlerde Hocanın bu ileri görüşlülüğünü gören İYİ PARTİ’liler, CHP’ye geçmek isteyeceklerdir. Bekleyip göreceğiz.

HATİPOĞLU için;

Aday olacakmış..

Kazanacakmış..

Eskişehirspor’u belediye himayesine alacakmış..

Mış mış da muş muş…

Evet evet;

Biz de

GÜLDÜK GEÇTİK..