• DOLAR 32,66 %1.20
 • EURO 34,90 %-0.03
 • ALTIN 2.433,50 %1.78
 • BİST100 10.568 %1.70
 • BITCOIN 67.050 %-0.52
 • ETHERIUM 3.532 %1.55
35°
Eskişehir Merkez nöbetçi eczaneleri

İlaç temini sırasında yaşanabilecek herhangi bir aksaklık, hastaların mevcut sağlık durumunu daha da olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle hastalar, belirlenen mesai saatleri içerisinde ilaçlarını eczanelerden kolaylıkla temin edebilmektedir. Normal mesai saatlerinin sona ermesiyle birlikte devreye nöbetçi eczaneler girmektedir. Eskişehir nöbetçi eczane, gece saatlerine kadar hizmet vererek hastaların ilaç temininde yaşayabileceği sıkıntıları önlemektedir.

Bu düzenleme sayesinde hastalar, ilaç tedariki konusunda herhangi bir endişe duymadan tedavilerini sürdürebilirler. Sayıları ise bölgenin büyüklüğü veya küçüklüğüne göre farklılık gösterebilir. Her şehirdeki nöbetçi eczane sayısı, o şehirdeki ihtiyaçlara göre Ecza Odası tarafından koordine edilir.

Eskişehir nöbetçi eczane bulmak için sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Listede yer alan eczaneler, Eskişehir Eczacı Odası tarafından resmi olarak duyurulan eczanelerdir. Size en yakın eczaneyi kolayca tespit edebilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu liste, merkez ve ilçeler dahil olmak üzere tüm Eskişehir nöbetçi eczane içerir. Dilerseniz eczaneye gitmeden önce Google veya Yandex gibi platformlardan konum bilgisi alabilir ve eczanenin açık olup olmadığını iletişim numarasından öğrenebilirsiniz. Ayrıca ilaçların stokta olup olmadığına dair bilgi almak için arayarak tedbirli bir adım da atabilirsiniz.

Eskişehir Nöbetçi Eczane Günlük Listesi

Eczanelerin normal mesai saatleri hafta içi ve cumartesi günleri olmak üzere 09:00 - 19:00 aralığındadır. Ancak Eskişehir nöbetçi eczaneleri, 24 saat boyunca hizmet verirler. Pazar günleri ve bayram tatillerinde de ihtiyaç sahibi olan kişilerin hizmetine yönelik olarak faaliyet gösterirler. Faal olanların isimleri günlük olarak değişir ve her gün farklı bir eczane nöbetçi olur. Bu nedenle vatandaşların bilgilendirilmesi zorlu bir süreç olabilmektedir.

İnternet erişimi olmayan veya internetin sınırlı olduğu bölgelerde bile Eskişehir nöbetçi eczane ulaşmak mümkündür. Genellikle camlarının dışına nöbetçi eczaneler listesini asarlar. Böylece listeden hangi gün hangi eczanenin nöbetçi olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu bağlamda Eskişehir nöbetçi eczane, mesai saatleri dışında da hizmet sunar ve kişilerin ilaç ihtiyaçlarını geç saatlere kadar karşılar. Bu hizmetin amacı, özellikle akşam ve gece saatlerinde acil ilaç taleplerini karşılamaktır. Nöbetçi eczaneler, Eczacı Odası tarafından belirlenen bir düzende ayda birkaç kez görev yaparlar. Görev süresi 24 saattir ve bu süre zarfında hizmet verirler.

Ani rahatsızlıklar sonucu ihtiyaç duyduğunuz tıbbi ürünleri ve ilaçları Eskişehir nöbetçi eczaneler aracılığıyla temin edebilirsiniz. Bu liste, cumartesi ve pazar günlerini de içeren günlerde hizmet veren güncel nöbetçi eczaneleri kapsar. Zaman kaybetmek istemiyorsanız eczaneye gitmeden önce arayarak ilaç stok durumunu sormak da mümkündür. Genel olarak tüm ilaçlar bulunsa da ulaşım sıkıntısı yaşanıyorsa önceden telefonla sormanız tavsiye edilir.

Acil Durumlarda Başvurulacak Nöbetçi Eczaneler

Eskişehir nöbetçi eczane sayısı, genel olarak nüfus yoğunluğuna bağlı olarak belirlenmektedir. Bu nedenle nüfusun yoğun olduğu bölgelerde özellikle kalabalık yerlerde eczane sayısı daha fazla olur ve bunun sonucunda nöbetçi eczane sayısı da artar. Ancak Eskişehir nöbetçi eczanelerden bazıları, gece boyu nöbet tutmayabilir; bazıları ise icap nöbeti veya mücbir bir sebep nedeniyle nöbetçi olamayabilir. Dolayısıyla eczaneye gitmeden önce durumu teyit etmek gerekebilir. Her 3500 kişiye bir adet eczane düşecek şekilde bir planlama oluşturulmaktadır. Böylelikle illerde bulunması gereken eczane sayıları Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenir.

Eczaneler, normal çalışma saatleri dışında nöbetçi eczanelerin adını, adresini ve telefon bilgilerini dışarıdan net bir şekilde görülebilecek şekilde sergilemek zorundadır. Levhalarının okunabilir olması için uygun bir ışıklandırma veya dijital bir ilan gerekmektedir. Ancak eczaneler, Eskişehir nöbetçi eczaneleri belirtirken haksız rekabete yol açabilecek şekilde fazla ilan yapamazlar. Bu düzenlemeler, kamuoyuna açık ve şeffaf bir hizmet sunulmasını amaçlar.

Eskişehir'de Eczane Hizmetleri ve Adresleri

Eczanelerin çalışma saatleri, nöbetçi eczane düzenlemesi ve nöbetçi eczanelerin belirlenmesi 54 farklı bölgeden oluşan eczacı odaları ve temsilcilikleri tarafından yapılmaktadır. Bu odalar, Eskişehir nöbetçi eczane listesini hazırlarken bu eczanelerin çalışma saatlerini, günlerini ve sayılarını belirler. Liste ise hizmet aksamalarını engellemek amacıyla zamanında ilçe ve il sağlık müdürlüklerine iletilir.

Alışveriş merkezlerinde yer alan eczaneler, alışveriş merkezlerinin gece saatlerinde kapalı olması nedeniyle Eskişehir nöbetçi eczane listesinden muaf tutulurlar. Uluslararası uçuşlara açık havalimanları içinde yer alan eczaneler ise belirli koşullar altında tüm gün hizmet verebilirler. Sadece belli aralıklarla bir eczacının bulunması koşuluyla havalimanları içindeki eczaneler, çalışma saatleri dışında da hizmet sunabilirler. Daha detaylı açıklamak gerekirse Eskişehir nöbetçi eczaneleri için aşağıdaki bilgiler ön plana çıkmaktadır.

 • Çalışma saatleri ve nöbetçi eczanelerin belirlenmesi, eczacı odaları ve temsilcilikleri tarafından yapılır.
 • Alışveriş merkezi içindeki eczaneler gece nöbetine tabi değildir.
 • Uluslararası uçuşlara açık havalimanlarında her 8 saatte bir eczacı bulunma koşuluyla eczaneler 7/24 hizmet verebilir.
 • Eskişehir nöbetçi eczaneleri gece nöbeti sırasında kapılarını açık tutma zorunluluğuna sahip değildir. Ancak kapılarını kapalı tutarlarsa ziyaretçilerin ilaç temini için bir zil bulundurması gerekmektedir.
 • Eczane sahibi, mesul müdür ve ikinci eczacının, gerektiğinde eczacılık hizmetini sağlamakla yükümlü olduğu unutulmamalıdır.
 • Mesai saatlerindeki ücret dışında Eskişehir nöbetçi eczane mesai saatleri dışında da aynı ücreti alır.

Nöbetçi eczanelerden ek ücret talep edilmez. Mesai saatleri içindeki ücret neyse, mesai saatleri dışında da aynı ücret uygulanır. Türkiye genelinde de mesai saatleri dışında aynı ücret politikası benimsenmiştir. Siz de her gün sayfamızı ziyaret ederek Eskişehir nöbetçi eczane ihtiyacınız ile ilgili güncel bilgi alabilirsiniz.