Yaşar Abacı, Merhum İlhan Yalçın ve Murat Abacı tarafından kurulan Kanal 26'da yeni dönem başladı. Yılların televizyon kanalı el değiştirdi. Medya dünyasında yeni olan Gökhan Yıldırım, Kanal 26’nın yeni sahibi oldu.

Kendisine hayırlı uğurlu olsun diliyoruz.

Gelelim bundan sonra olacaklara; 

Herkesin bildiği gibi Eskişehir’de 8 tane gazete, sayısını takip edemediğimiz haber portalı, dijital gazeteler ve 2 tane de televizyon kanalı bulunmaktadır. Yerel ve ulusal bazda takip edilen ve binlerce takipçisi olan başarılı haber portalları, televizyon kanallarına taş çıkartan işlerle göz doldurmakta. 

Bunun örneklerine yakın zamanda gerçekleşen yerel seçim sürecinde şahit olduk. Sıra dışı reklam tasarımlarıyla, etkileyici röportajlarıyla ve programlarıyla haber portalları kendi izleyici kitlesini ayakta tutuyor. Bunun yanında şehrin televizyon kanallarına da alternatif oluşturuyorlar. Aynı zamanda rekabet artmış oluyor. Bunun yanında yılların deneyimiyle ayakta duran iki televizyon kanalının çalışmalarını da yabana atmak düşünülemez. Şehrimizdeki iki televizyon kanalı da Türkiye çapında gerek duyarlı davranışlarıyla gerekse de çarpıcı haber programlarıyla takip edilenler listesinde. Eskişehir, bu yönden her zaman basının ve örgütlerinin takdire şayan ve tarafsız çalışmalarıyla göz önünde olmayı başaran şehirlerden olmuştur.

Kanal 26’nın yeni sahibinin, AK Partinin masa kırlangıcının önünde olduğu fotoğrafının sosyal medyada dolandığını gördüğümüzde yukarıda bahsettiğimiz tarafsızlık, bağımsızlık ve yılların Kanal 26 düsturunun akıbetinin ne olacağı herkeste merak konusu..

Yerel seçimler sürecinde sosyal medyada yazdıklarının ve tarafgirliğinin, bundan sonraki sürece nasıl yansıyacağı kamuoyunda şu anda kestirilemiyor. Bakarsınız basının kaçınılmaz “özgürlük” yapısı, tarafsızlık bilincini YILDIRIM’da birden oluşturuverir. 

Yerel seçimler sırasında Ak Partili Vekillerin kendilerine yakın medya kurumlarının olması gerektiğini her mecrada ısrarla söylemesi sonrasında böylesine önemli bir televizyon kanalını devralan ve Ak Parti sempatizanı olan Yıldırım’ın bundan sonraki süreçte izleyeceği habercilik anlayışı acaba kendisinin verdiği demeçte dediği gibi tüm Eskişehir’i kucaklayıcı şekilde mi olacak; yoksa sempatizanı olduğu  tek bir kutuptan mı gidecek. 

Gözler Kanal 26’nın yeni sahibi Gökhan Yıldırım’da.. 

Yani namıdiğer Sosyete Gökhan’da…

Zaman neler gösterecek…