Depremin 14. günü… 40 bine yaklaşan ölü ve binlerce yaralı ile ülkemizin her geçen gün sarsılıyor.

Depremin ilk gününden itibaren Eskişehir bütün kurumları ve insanı ile deprem seferberliğini başlatmış durumda. Deprem bölgesine çıkarılan yardımlar, giden insanlar, çabalanan onca emek gerçekten takdire şayan. 
Şehrimizle ne kadar gurur duysak az. Her konuda parmakla gösterilen bir şehirde yaşamak gurur verici. 
Geçen gün deprem bölgesinden gelen vatandaşlar oturup, sohbet ettik. Fısıltı gazetesi ile depremzedelerin özellikle Eskişehir’e gelmek istediklerini duydum.
“Eskişehir’in misafirperverliği çok samimi”
“Eskişehir’de büyük bir seferberlik var” 
“Eskişehir’de bizlere çok iyi bakıyorlar” şeklindeki cümleler Eskişehir’de yaşayan insanın yardımseverliğini ve misafirperverliğini gözler önüne seriyor. 
Deprem dolayısıyla şehrimize gelen insanlara onların kendi şehriymiş gibi hissettirmek gerçekten çok anlamlı. Mutlaka diğer illerde de bu samimiyet vardır. Ancak bizim şehrimiz resmen bağrına basmış durumda. 
Bugünlerde geçecek mutlaka, kimisi burada bizimle yaşamaya devam edecek kimisi de tekrar memleketlerine dönecek. Ama ne olursa olsun, her şeyin boş olduğunu aslolanın insanlık, samimiyet olduğunu anlamak gerek.
Bundan sonra daha çok çalışacağız. 
Daha kalabalığız, daha güçlüyüz. Hayata sımsıkı tutunup, şehrimizdeki hemşerilerimizle yeniliklere yelken açacağız. Tabi geçmişi unutmadan, dersler çıkararak. 
İnancımız tam!