Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir İl örgütünde sular durulmuyor.

Görevden alınmalar, fısıltılar fısıltılar..

Geçmişe bir dönelim.

CHP Eskişehir İl Kongresi 4 adayın yarıştığı bir ortamda geçti.

Açıktan bir şekilde Odunpazarı Belediye Başkanımız Kazım Kurt’un desteklediği mevcut İl Başkanı Recep Taşel, seçimi bütün kırıcılığı ile kazandı.

Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’ın kurultay delegesi seçtirilmediği, Yılmaz Hocanın Kazım Başkandan az oy aldığının algısı yapıldığı bir seçim geçirdik. Bütün Türkiye’nin tanıdığı, saydığı, çalışmalarıyla sayısız başarıya imza attığı Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’ı kurultaya gönderemedi bu il kongresi.

Neden mi?

HIRS!! KİN!!

Adaylık sürecinde şirin görünmek için Yılmaz Hocanın, mevcut il Başkanını seçimde desteklediğine yönelik algılar Eskişehir halkıyla paylaşıldı. Ama nafile! Sonuç hep ortaydı. Aylarca Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’den randevu bile alamayan bir il başkanı vardı Eskişehir’de.

Bütün Türkiye şaşırıyordu ama ancak kendisi buna şaşırmıyordu. En küçük fotoğrafları bile “Yılmaz Hocayla görüşüldü” algısı yaratılarak paylaşıldı, siyaset yapılmaya çalışıldı.

Seçim sonrasında oluşan ekip, mayası bozulmadan bir çalışmaya girdi. Güdümlü bir şekilde hareket eden mevcut Başkan, başkanlık görevini tamamlamak üzere.

Hep deriz ya ABBAS YOLCU diye; bu sefer bu değişti, partililer “RECEP YOLCU” diyor.

Son dönemde İl Sekreteri ve İl Başkan Yardımcısının görevden alınması rahatsızlığı daha da artırdı. Partide Recep Taşel’e güvenen yegane isimlerden biriydi Kazım Durur. Kendisiyle anlaşamadığını ileri sürerek görevden alması kabul edilebilecek bir durum olamaz. Neden mi?

Çünkü seçim döneminde her şeyiyle kendisine tam destek veren Durur, böyle bir sonucu hayal etmiş midir sizce?

Eğer benim tanıdığım, beraber görev yaptığım Durur ise bunun böyle olmayacağını öngörmüştür.

Hayal kırıklığı..

Bazı şeylerde ters düşersen o zaman geldiğin gibi gidersin. Çünkü oraya seni getiren zaten senin şahsın değildir. O makamın sana gelişi, sana bahşedilişi bir plan doğrultusundadır.

Her şeyin bir sonu var.

Bu durum da mevcut İl Başkanının sonunu hazırlıyor.

Kulislerde kendisinin de zaten il başkanlığı yapmak istemediği de konuşulduğu için yol hazırlığı tamamlanmak üzere.

Hayırlısı olsun.

CHP, çok büyük bir partidir. Bu yolla gelen bütün herkesin gidişi hazin olmuştur.

Ve hatırlanmamıştır. İçinizden hatırlanmaz olur mu dediğinizi duyar gibiyim.

Evet hatırlanır, sadece resimlerde.