10.01.2022, 11:39

Bulaş artıyor, finansal kararlardan geri dönülüyor, Merkür geriliyor….

Merhabalar, bu hafta ülke gündeminde astrolojik açıdan biraz gözatalım;

Gökyüzünde venüs retrosu devam ediyor. Aynı zamanda merkür retrosunun da olacağı bir haftaya giriş yapıyoruz. Venüs daha çok finansal konular ile ilişkili ve bu süreçte ülke gündeminde alınacak finansal karar ve uygulamaların çok da kalıcı olmayacağının altını çizmek gerekiyor. Bizler için ise kararların sonuçlarını net olarak görmeden adım atmak doğru olmayacaktır. Geçen hafta Oğlak burcunda bir yeniay meydana geldi. Yeni ayın ülkemiz uluslarası iş birliği konularında hızlandırıcı ve destekleyici etkilerinin olacağını söyleyebiliriz.

Hafta içinde mars neptün karesi oluşacak. Bu açı fiziksel zayıflıkları ve hastalıkları anlatıyor. Bu da şu demek oluyor; salgın daha fazla tetiklenebilir. Bulaşma riski çok yüksek bir dönem. Özellikle Pazartesi gününden perşembe gününe kadar dikkatli olmalıyız. Neptün müphem durumları anlatır. Aldığı sert açı ile sağlık konularında belirsizlik, yine sağlık sektörü ya da çalışanları ile ilgili net kararların alınamaması karışık ve karmaşık bir atmosfer yaratabilir.

MERKÜR RETROSU: Ülkenin 8. Evinde gerçekleşiyor. Bankacılık ya da para alanında gerçekleşecek olan bu retro ile; alınan finansal kararlar tekrar gözden geçirilecektir. Belki finansal alanda bir şeylerin kararından vazgeçildiği, aslında farklı bir uygulama yapılmasının gerekliliği açıklanabilir.

Uranüs sert açıları fikirsel değişimleri de anlatıyor. Radikal ve muhalif görüşler daha fazla etkin olmak isteyeceklerdir. Siyasal olarak sert bir atmosfer bizi bekliyor olacak.

Ayrıca bankacılık ve dijital dünya ile ilgili olarak hacklenme, şifrelerin çalınması, verilerin ele geçmesi ile birlikte yaşanacak olan dijital kriz gündeme gelebilir. Bu alanda özellikle dikkatli olmamız gereken bir haftadayız. Kova burcunda retro hareketi daha çok teknolojik aletler ve bilimsel konularda yaşanabilecek sıkıntıları anlatıyor. Verileri korumak, cihazları güvenli programlar ile kullanmak önem taşıyacak. Sosyal çevrede, arkadaşlarla yanlış anlaşılmalar, veya geçmiş meselelerin tekrar gündeme gelmesi gibi durumlar yaşanabilir. Genel olarak geçmişe dönerek, geçmiş hesapları gözden geçirmek adına güzel bir dönem. Tamamlanmayan işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ancak yeni bir işi başlatmak için çok da önerilmeyen bir zaman dilimine giriyoruz.

YÜKSELEN KOÇ: Pazartesi günü Ay koç burcunda seyrediyor. Kendi kişisel bakım ve görünümüz önem kazanıyor. Ay pluton karesi iş ve işyeri ile ilgili gerilimleri işaret ediyor. İş yerinizdeki güç gösterilerine karşı duygularınızı kontrol altında tutmanız iyi olacaktır. Mars neptün karesinin etkileri perşembeye kadar aktif olacak. Perşembe gününe kadar kendi inançlarınız ile ideolojilerin zıtlaşması, eğitim öğretim kurumları ve hastaneler gibi kurumlarda aksaklıkların yaşanması, yurtdışı bağlantılar ile ilgili dalgınlıklar, yurtdışı seyahatlerde yaşayabileceğiniz aksaklıklar gibi durumlar sözkonusu olabilir. Perşembe gününden itibaren Merkür gerilemesi sosyal ilişkiler hanenizde gerçekleşiyor. Arkadaşlarınız ile yeni yapılan programlar ya da katılacağınız yeni organizasyonlarda plan değişiklikleri yaşanabilir, iletişim sıkıntıları doğabilir. Eski grup ya da arkadaşlarınız ile tekrar görüşmek ve iletişime geçmek, yarım kalan görüşmeleri tamamlamak faydanıza olacaktır. Bilgisayar, telefon ve tüm dijital mecralarda güvenlik konusu önem kazanıyor. Verilerinizi yedeklemeyi ihmal etmeyin. Özellikle sosyal medyada yaptığınız paylaşımlara ve sosyal medya hesaplarınızın güvenliğine dikkat etmelisiniz.

YÜKSELEN BOĞA: Pazartesi gününe biraz kendinizi ruhsal olarak baskı altına alınmış hissederek başlayabilirsiniz ancak akşama doğru kazançlarınıza ilişkin iyimser bakış açısı ruh halinize iyi gelecek. Salı günü kariyer alanınızda iletişim sıkıntıntıları, güç savaşları yaşanabilir. Duygularınız ve mantığınız arasında dengesizlik yaşayabilirsiniz. Ani çıkışlara dikkat edin. Sağlığınız ile ilgili iyi bir haber alabilirsiniz. İş yerinizdeki pozisyonunuz ve yurtdışı ilişkileriniz ile ilgili olumlu bir gelişme yaşayabilirsiniz. Çarşamba günü ise rahat bir nefes alacaksınız. Tüm önemli iş ve görüşmelerinizi Çarşamba günü gerçekleştirebilirsiniz. Perşembe gününden itibaren merkür retro gölgeli etkilerine giriyoruz. Kariyer alanınızda iletişim sorunlarına dikkat edin. Önemli belgeleri, evrakı, sözleşmeleri tekrar gözden geçirin. Yeni projelere başlamaktansa eski projeleri tamamlamak için daha uygun bir zaman. Önemli kişiler ile olan görüşmelerinizde sözlerinizi tekrar tekrar gözden geçirin, online toplantılarda ortaya çıkabilecek kesintilere karşı temkinli olun. İş ile ilgili tüm verilerinizi yedekleyin.

YÜKSELEN İKİZLER: Pazartesi günü, sosyal çevrenizde kadınlar veya anneniz ile olan ilişkilerinizde bir takım sıkıntılar yaşanabilir. Finans ya da yatırımlar ile ilgili çevrenizden gelen tavsiyelere çok da kulak asamamanızı öneririm. Ani bir yatırım kararı vermemeniz iyi olacaktır. Arkadaşlarınız ile ilgili alacak-verecek, borç konularında zorlu enerjiler var. Çarşamba günü ise ortak kazanç ve finans konularında iyi etkiler alıyor olacaksınız. Bazı işlerinizi Çarşamba günü tamamlamanız haftanın diğer günlerine ertelememeniz iyi olacaktır. Perşembe günü Merkür durağan pozisyonda ve Cuma günü retro hareketine başlayacak. Bu tarihlerden sonra kişisel verilerinizin güvenliğine çok dikkat edelim. Ödemelerinizde gecikmeler yaşanabilir ya da ödemesini yaptığınız bir harcamanın tekrar gözden geçirilmesi gerekebilir. Hukuksal konularda, uluslarası işlerde yaşanacak aksaklıklara karşı evrak takibini iyi yapalım. Yabancılar ile yeni projeler kurmaktansa eski projelerinizi tamamlamak için güzel bir zaman dilimi. Seyahatlerinizde gecikmeler, ertelenmeler yaşanabilir. Hafta sonu biraz daha kendinizi güçlü hissedeceksiniz.

YÜKSELEN YENGEÇ: Pazartesi günü haftaya dinamik bir enerji ile giriyorsunuz. Bu hafta biraz koşuşturmalı başlayacak. İş hayatınızda ikili ilişkilerinizde veya bir ortak ile çalışıyorsanız ortağınızla yaşanacak güç savaşları sizi zorlayabilir. Anneniz ya da eşinizin ailesi ile olan iletişiminizde baskı yaratıcı enerjiler hissedebilirsiniz. Aileniz ile ilgili sorumluluklar bu hafta gündeminizde yer alabilir. Hafta başından itibaren seyahatler, hukuksal konular, yurtdışı veya yabancılar ile ilgili konular da önem kazanıyor. Bu alanlarda aldanmalara, hayal kırıklıklarına dikkat edelim. Farklı bir yere seyahat etmeniz ya da yabancı biri ile görüşmeniz sağlık açısından riskli görünüyor. Salgına karşı tedbirli olmakta fayda var. Çarşamba günü sosyal çevreniz, eşiniz ve ortağınızdan alacağınız destekler hafta ortasında size biraz daha rahat nefes aldıracak. Perşembe günü Merkür durağan pozisyonda ve Cuma günü retro hareketine başlayacak. İki ileri bir geri 3 haftalık bir süreç başlıyor. Bankacılık uygulamalarınıza, finans konularında yanlış hesaplamalara karşı tedbirli olalım. Ödemelerde gecikmeler yaşanabilir. Miras ile ilgili konularda tekrar ele almanız gereken detaylar çıkabilir.

YÜKSELEN ASLAN: Pazartesi günü uzak yerler ile olan bağlantılarınız açısından hareketli bir gün olacak. Yurtdışı konuları seyahatler, yüksek eğitim konuları gününüzü biraz yorucu hale getirebilir. Salı gününden itibaren daha çok iş ve kariyer alanınız tetikleniyor. İş ile ilgili iletişim trafiğiniz aniden hızlanıyor. Perşembe gününden önce iş ile ilgili tüm yazışmalar, evrak işleri, görüşmeler, toplantılarınızı yapmanızda fayda var. Perşembe günü Merkür durağan pozisyonda ve Cuma günü retro hareketine başlayacak. Perşembeden itibaren iletişim becerileriniz adeta testen geçecek. Yanlış anlaşılmaların oluşmaması için iki kere düşünüp bir kere konuşmak, yazılanları tekrar tekrar gözden geçirmek, yeni bir sözleşmeye imza atmamak önemli olacaktır. Yine ikili ilişkilerde geçmiş konuları tekrar ele alabilir, üzerinden geçerek son kararlarınızı vermek isteyebilirsiniz. Partneriniz ile laf sürtüşmelerine girmemeye çalışın. Mesajlarınızı kime gönderdiğinizi tekrar bakın, karışıklıklar olabilir.

YÜKSELEN BAŞAK: Pazartesi gününe ödemeler, borçlar ve finans alanındaki yoğunluk ile başlıyorsunuz. Riskli yatırım kararları üzerinizde baskı yaratabilir. Borsada aktif olmak için uygun bir gün olmadığı açık bir şekilde görünüyor. Salı günü ise yurtdışı ile ilgili işlerinizin, hukuksal bazı konuların, eğitim ile ilgili işlerin, medya ile ilgili paylaşımların gözden geçirilmesi gerekebilir. Bu alanlarda onarmanız, iyileştirmeniz gereken işler ile uğraşabilirsiniz. Çarşamba günü güzel etkiler var. İş yerinizdeki ilişkilerinizden olumlu dönüşler alabilirsiniz. Annenizden ya da eşinizden aldığınız destek ve motivasyon ile güne güzel bir şekilde devam edebilirsiniz. Perşembe günü Merkür durağan pozisyonda ve Cuma günü retro hareketine başlayacak. Bu hafta sizin hayat rutininizde yer alan tüm konuları etkiliyor olacak. Yönetici gezegeniniz olduğu için iletişimsel her konuyu etkileyecek. Perşembeden önce ofisinizde, bilgisayarınızda yer alan tüm dosya ve verileri düzenlemeniz iyi olacaktır. Sağlığınız ile ilgili tedavi sürecinde ertelenmeler yaşanabilir. Sağlığınız ile ilgili bilgi almak, doktor randevusu almak gibi engeller ile karşılaşabilirsiniz. Evinizde yarım bıraktığınız işlerinizi tamamlamak için iyi bir dönem başlıyor. Belki bozulan isteyen eşyalarınızı tamir edebilirsiniz. Ofisinizde raporlarınızı tekrar gözden geçirmek, projelerinizin üzerinden tekrar geçerek ince detayları düzenlemek adına da güzel bir zaman başlıyor olacak.

YÜKSELEN TERAZİ: Pazartesi günü iş ortaklarınız ya da çalışma arkadaşlarınız ile görüşmelerinizin hız kazanacağı bir gün. Ev ya da ebebeynler ile ilgili konular evliliğinizde gündem konusu olabilir. Salı günü ödemeler ve ev ile ilgili yapacağınız ortak harcamalar konularında sıkışık bir atmosfer var. Çarşamba günü ise aile büyüklerinizden ya da gayrimenkullerden gelen destekler ile rahat bir nefes alacaksınız. Perşembe günü Merkür durağan pozisyonda ve Cuma günü retro hareketine başlayacak. Retro hareketi sizin hayattan keyif aldığınız alanları etkiliyor olacak. Eskiden edindiğiniz bir hobinizi tamamlamak ve sahneye koymak için uygun bir zaman dilimi. Yeni bir uğraş, hobi ya da spora başlamak için ise sizi yarıda bıraktıracak enerjiler sözkonusu. Çocuklarınız ile olan iletişim diline her zamankinden daha fazla dikkat etmek gerekiyor. Onlarla çözemediğiniz bazı sorunları çözüme ulaştırmak, birlikte daha önce yapmak isteyip ertelediğiniz planları tamamlamak adına güzel bir 3 hafta başlıyor. Bilgisayar oyunlarından gelecek dijital problemlere karşı anti virüs programlarınızı aktif hale getirmeniz iyi olacaktır. Telefonlarınızın şifreleri, rehberiniz, evde işlerinizi kolaylaştıran her türlü elektronik aletinizin güvenliğinden emin olmanızı öneririm. Merkür retro sizin aşk evinizde; eski aşklarınız tekrar kapınızı çalabilir, ya da bir şekilde sizinle iletişime geçmek isteyebilirler. Merkür retro eski olanı yenilemek için uygun bir zaman değildir. Retro ile gelen metro ile geri gider.

YÜKSELEN AKREP: Pazartesi günü haftaya hızlı bir giriş ile başlıyorsunuz. Günlük işlerinizde oradan oraya koşturmak, sağlık ile ilglili bir takım işleri halletmek durumunda kalabilirsiniz. Salı günü ise evdeki işleriniz ile iş hayatınızdaki rutin işler biraz yoğunlaşıp sizi sıkıştırabilir. Ebebeynlerinizin bazı sağlık problemleri ile ilgilenebilirsiniz. Çarşamba günü ise yakın çevreniz ya da kardeşlerinizden destek alabilirsiniz. Bu sizi oldukça rahatlatacak. Yakın çevre ziyaretleri yapmak ise hafta ortasında size iyi gelebilir. Perşembe günü Merkür durağan pozisyonda ve Cuma günü retro hareketine başlayacak. Retro hareketi öncesinde aile bireyleriniz ile yapmanız gereken konuşmaları öne çekmeniz amaçlarınıza ulaşmak adına yerinde olacaktır. Perşembe gününden sonra merkür retrosu ile birlikte ev içinde bir takım yanlış anlaşılmalar, ebebynler ile iletişimde sıkıntılara karşı tedbirli olmakta fayda var. Ayrıca yarım kalan ev işleriniz, inşaat işleriniz varsa bunları düzenlemek adına uygun bir zaman dilimi başlıyor. Evden yürüttüğünüz bir projenin detaylarını gözden geçirmeniz açısından da güzel bir zaman. Ancak ev alım-satımı, taşınmak ile ilgili acele etmemenizi öneririm. Ocak ayı sonunu beklemek iyi olacaktır. Ayrıca hafta boyunca mars-neptün karesi para evinizde aktif olacak. Borsa ve finans gibi alanlarda aldanmalara, kayıplara açık bir hafta olacağını, riskli girişimlerde bulunmak için uygun bir zaman olmayacağını belirtmek isterim.

YÜKSELEN YAY: Bu zorlu haftaya en güzel giriş yapan burçlardan biri de yay’lar olacak. Pazartesi günü çocuklarınız ile ilgili işleri yoluna koymak, hobileriniz ile ilgilenmek, spora başlamak, ya da mesai saatleri içerisinde daha fazla keyif aldığınız işlerle uğraşmak adına uygun bir gün olacak. Çalışma hayatınızdaki ani değişimler sizi maddi açıdan zora sokuyor olabilir. Ya da maddi alanda yaşadığınız öngörüsüzlük sizi çalışma hayatınızda yeni yöntemler aramaya itebilir. Salı gününden itibaren sağlık konusuna dikkat edin. Evde yaralanmalara, işyerinizde ise salgın dolayısıyla oluşacak risklere karşı tedbirli olmaya çalışın. Ebebeynlerinizin sağlık problemleri ile de ilgilenebilirsiniz. Çarşamba günü ise maddi konularda iyi haberler alabilirsiniz. Bu sizi hafta ortasında biraz rahatlatacak. Perşembe günü Merkür durağan pozisyonda ve Cuma günü retro hareketine başlayacak. Retro sizin iletişim evinizde gerçekleşiyor. Dolayısıyla çok daha dikkatli olmanız gereken bir dönem başlıyor. Tüm telefon konuşmalarınız, toplantılarınız, evrak işleriniz, yazdığınız mesajlar, sosyal medya aracılığıyla yaptığınız paylaşımlar, ekstra dikkat istiyor. Telefonlarınızdaki verilerinizi, bilgisayarlardaki dosyalarınızı yedeklemenizi öneririm. Yeni bir ticari sözleşme yapmadan ya da imza atmadan önce kendinize 3 haftalık süre tanımanız, tüm kontrolleri gözden geçirdiğinizden emin olmanız faydanıza olacaktır. Ayrıca yakın çevre seyahatleriniz aksayabilir. Bir aracınız, otomobiliniz varsa elektrik aksamlarını, motorunu perşembeden önce kontrol ettirmeniz faydalı olabilir.

YÜKSELEN OĞLAK: Pazartesi günü haftaya ev ve yerleşim alanlarınızdaki gelişmeler ile başlıyorsunuz. Ev ile ilgili yapılacak harcamalar gündeminizi oluşturabilir. Ebebeynleriniz ile ilgili bazı baskı yaratıcı durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Salı günü ise yine harcamalar ve kazançlarınız arasındaki dengesizlikler sizi yorabilir. Çarşamba günü ise kendinizi daha güçlü ve umutlu hissedeceğiniz bir gün olacak. Çocuklarınız ile ilgili güzel haberler alabilir, onlarla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. İlgilendiğiniz bir hobiniz varsa bunula uğraşmak, moral motivasyon toplamak için size iyi gelecektir. Perşembe günü Merkür durağan pozisyonda ve Cuma günü retro hareketine başlayacak. Perşembe gününden itibaren harcamalarınızdaki rakamsal yanlışlara, hatalara; gelir gider dengeniz ile ilgili yapacağınız hesaplamalara ekstra dikkat edin. Size gelen ödemelerde faturaları tekrar tekrar gözden geçirin. Eskiden yaptığınız ödemeler ya da size borcu olan biri ile ilgili kayıtlarınızı kontrol edin. Geriye dönük hesap kitap işlerini tekrar ele almanız gerekebilir. Merkür retro sırasında yeni bir yatırım aracına yönelmek size hata yaptırabilir. Dikkatli olalım. Bankacılık uygulamalarında verilerinizin güvenliğinden emin olmanızı öneririm. Haftasonu eşiniz ile yapacağınız küçük seyahatler ya da yakınlarınız ile vakit geçirmek iyi gelecektir.

YÜKSELEN KOVA: Pazartesi günü haftaya giriş yaparken iletişim trafiğiniz hızlanıyor. Yakın çevrenizde, kardeşlerinizden haberler alabilir. Bir gün içinde pek çok ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. İşiniz ile ilgili yoğun telefon görüşmeleri ya da toplantılar gerçeleştirebilirsiniz. Salı günü ise kendinizi yazma, konuşma, ifade etme konusunda biraz baskı altında hissedebilirsiniz. İkna yeteneğinizi kullanmak isteyeyip zorlanabilirsiniz. Yakın çevreniz tarafından ieltişimi yoğun ve adeta kuşatıldığınız bir gün olabilir. Yalnız kalmak isteyip kalamayacağınız günler olacak. Çarşamba günü ise kendinize durup düşünmeye vakit ayırabileceğiniz bir gün olacak. Evde yapacağınız işler ile kendinizi daha hafiflemiş hissedebilirsiniz. Perşembe günü Merkür durağan pozisyonda ve Cuma günü retro hareketine başlayacak. Merkür retro sizin kendinizi dış dünyaya yansıttığınız alanda gerçekleşiyor. Dolayısıyla, ne yazdığınıza, ne söylediğinize, kendinizi nasıl tanıttığınıza dikkat edin. Kelimeleriniz yanlış anlaşılabilir, konuşurken bazen ses tonunuz karşı tarafta farklı algılara sebep olabilir. Bu süreçte “çok iyi biliyorum” dediğiniz konularda bile kendinizi kontrol etmekte fayda var. Mesajlarınız farklı yerlere gidebilir, çevrenizdeki kurnaz kişiler bu gibi durumlardan faydalanmak isteyebilir. Aldığınız eğitimler, kişisel olarak kendiniz geliştirdiğiniz alanlarda konsantre olup eksiklerinizi düzeltmek için güzel bir dönem başlıyor.

YÜKSELEN BALIK: Pazartesi günü Ay Koç burcunda ve sizin para ile ilgili birtakım işlerinizi hızlandırıyor olacak. Cesur kararlar ile harcamalar yapabilir, üst pozisyonlardaki kişilerden aldığınız cesaret ile yatırım kararları alabilirsiniz. Anneniz ya da işiniz ile bağlantılı olarak maddi kazanımlar elde edebilirsiniz. Salı günü ise yapmış olduğunuz harcamalar ya da yatırım kararları dolayısıyla kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Acaba doğru mu yaptım? Sorusu kafanızın içinde dönüp sizi karamsar bir ruh haline sokabilir. Ancak arkadaş çevrenizden destek alıyor olacaksınız. Çarşamba günü arkadaş çevreniz ile yapacağınız yakın çevre ziyaretleri, iş arkaşlarınız ile birlikte gideceğiniz bir yemek organizasyonu moralinizi yerine getirecektir. Perşembe günü Merkür durağan pozisyonda ve Cuma günü retro hareketine başlayacak. Perşembe gününden itibaren kendi iç dünyanızı gözden geçirmek, biraz yalnız kalarak düşüncelere dalmak isteyebilirsiniz. Geçmiş olayları değerlendirmek, kafanıza taktığınız bazı konuları tekrar ele almak, küskünlükleri aklınıza getirmek isteyebilirsiniz. Ancak bu dönem kendinizi arındırmanız için uygun bir dönem olacak. Enerji çalışmaları ve meditasyonlar, dua etmek size iyi gelecektir. Geçmişte yaşadıklarınızı duygusal değil, rasyonel bir zihin ile ele almaya çalışmak bilinçaltınızı rahatlatabilir. Eski ile hesaplaşırken kendi sağlığınıza da dikkat etmelisiniz.

Yorumlar (0)
26
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@