334.000 TL gibi cazip bir başlangıç fiyatıyla sunulan Renault Megane Sedan, sıfır kilometre otomobil almak isteyenler için yeni bir fırsat sunuyor.


SATIŞLAR PATLADI!

Araç fiyatları yükselince insanların ÖTV muafiyetli satışlara çok büyük bir talebi doğdu. ÖTV muafiyet hakkı olanlar bu haklarını kullanarak uygun fiyatla sıfır kilometre otomobil satın almaya başladılar. 2024 yılında satılan otomobillerin yaklaşık yüzde 40’lık kısmının ÖTV muafiyeti ile satıldığı bildirildi.

ÖTV muafiyeti hakkı ile otomobil sahibi olabilmek için oldukça özel şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Bu hak yüzde 90 ve üzerinde engeli olan vatandaşlara veriliyor. 

Ayrıca çocuklarında bu engellilik durumu olan kişiler de bu haktan çocukları adına yararlanabiliyorlar. Bu şekilde sıfır kilometre otomobil alımında kişiler ÖTV ödemesi yapmıyorlar. Böylece otomobil fiyatında yaklaşık olarak yüzde 40 oranında bir otomatik indirim meydana gelmiş oluyor.

ÖTV muafiyeti ile otomobil alındığında bu araçların 5 yıl boyunca satılmaması için bir tedbir uygulaması yapılıyor. Devlet sağlamış olduğu ÖTV avantajını geri istememek için araçları 5 yıl süre ile satılmamasını istiyor. 

Şakin bu bir kısıtlama şeklinde uygulanmıyor. İsteyenler herhangi bir engelleme olmadan araçları 5 yıllık süre dolmadan satabiliyorlar. Ancak satış gerçekleştiğinde süre dolmamışsa ise devlet muaf olunan ÖTV’nin ödenmesini istiyor.


ÖTV’SİZ KAMPANYA!

Renault Megane Sedan şu anda liste fiyatına göre 1.182.000 TL’ye satılıyor. ÖTV muafiyeti devreye girince bu aracın fiyatı 634.000 TL’ye düşüyor. Bunun yanında taşıt kredisi imkanı da kullanılabiliyor. 

334.000 TL peşin ödeme yapanlar kalan tutarı taşıt kredisi ile karşılayabiliyorlar. Bu kredinin taksiti 48 aya bölünebilirken 334.000 TL peşinat ile 2024 model Renault Megane Sedan sahibi olunuyor.

Kaynak: Haber Merkezi