Eğer elinizdeki Türk lirasını değerlendirmek konusunda kararsızsanız, bu bilgi size yol gösterebilir. Birçok yatırımcı, altın ve doların fiyatlarındaki artış nedeniyle yatırımlarını bu alanlarda yoğunlaştırıyor. Ancak hangisi daha iyi bir tercih: altın mı yoksa dolar mı? Tanınmış ekonomist Selçuk Geçer, yatırımcılara 'sakla ve unut' yöntemiyle büyük bir fırsat olduğunu belirtti. Geçer'e göre, bu dönemin en karlı yatırım aracı kripto para birimleri.

REKOR SEVİYE

Kripto para piyasaları dalgalanmalarını sürdürüyor. Son olarak, Bitcoin, Ocak ayında Spot ETF'lerin onaylanmasının ardından bir gerileme yaşasa da bu düşüş uzun sürmedi ve Bitcoin yeniden 74 bin dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Yatırımcılar, kripto para yatırımlarına başlamadan önce ekonomistlerin analizlerini dikkatle izlerken, ünlü ekonomist Selçuk Geçer'den önemli bir değerlendirme geldi.

FAZLA DÜŞÜŞ BEKLEMEYİN

Bitcoin'de düşüşlerin tekrardan görülebileceğini ve 49 bin dolar seviyelerinin tekrardan test edileceğini ifade eden Selçuk Geçer, "Bitcoin'in 50 bine inmesi, hatta 49 bin seviyelerine inmesi demek, diğer altcoinlerin Bitcoin karşısında daha fazla değer kaybetmesi demektir. Bu yüzden dikkatli olun. Elinizde mal varsa panikle satmayın, ancak buralardan çok fazla düşüş beklemeyin." yorumunda bulundu.

100 BİN DOLARI BEKLİYORUM

Yatırımcıların kripto paraya yönelebileceğini ve rekor yükselişlerin görülebileceğini ifade eden Geçer, "Yarın ki koşullarda Bitcoin'in 100 bin doları hatta 1 milyon doları görebileceğini düşünüyorum. Ethereum'un da önce 25 bin doları, sonra 100 bin dolarları göreceğini tahmin ediyorum. Ben Ethereum ve Bitcoin almayı planlıyorum ve bunları kenara koyup 10 yıl beklemeyi düşünüyorum. Eğer aynı fikirdeyseniz, hangi seviyeden alırsanız alın, ucuz alacağınızı unutmayın." dedi.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi