Sonu nereye varırsa varsın; adil olan için yapılması gereken yapılacak...

Diplomatik Terazi artık mış, miş gibi davranmayı bırakıyor…

Dengeli olacağım derken kendimizde ihmal ettiklerimiz açığa çıkıyor.

Gerçekten mutlu musun? Gerçekten seviyor musun? Gerçekten dürüst müsün? Ne kadar adilsin? Ne kadar hakettiğini alıyorsun?  

Gibi soruları soracak gücü nihayet bulacaksınız. Ya da hayat, bu soruları pat diye yüzünüze vuracak.

Dönüştürücü bir şekilde.

Hayatı ve alışkanlıklarımızı daha fazla sorgulayacağız.

Eğer alışkanlıklarınız ve bağımlısı olduğunuz duygusal kalıplarınız varsa bu kalıpları kırmanız gerektiği gerçeği ile yüzyüze gelebilirsiniz.

İlişkilerde halının altına süpürülenler günyüzüne çıkabilir.

İstedikleriniz ile alıştıklarınız arasında bir seçim yapmanız gereken bir zaman.

Problemli ilişkinizde haksızlığa uğradıysanız adil olamayan konular masaya yatırılacaktır.

Ortaklı işinizde, her türlü ilişkinizde hak arayışları olacaktır.

Arayı bulma, barıştırma gibi olaylar yaşayabilirsiniz.

Birilerinin aracılığı ile bir ilişki başlayabilir. Çöpçatanlara bu tutulmada çok iş düşer.

Tutulma etkisi yaz aylarına da damga vuracak.

Odak noktalar ise; duygusal bağlılıklarımız, geçmişimiz, ortaklıklar, iş birlikleri, aşk ilişkileri, evlilik, adalet, diplomasi, denge, uyum, estetik veya parasal konular olacaktır. 

Güzellik, estetik uygulamar, diyet, dekorasyon gibi temalarda yeni başlangıçlar yapılabilir.

Ahlaki değerlere sahip çıktığınız sürece şans başarı ve fırsatların sizinle olacağı seçimler yapabilirsiniz. Kibir, gurur ve bencillikten uzak kalınması gereken bir tutulma bu.

Sağlık açısından bel bölgesine ve böbreklere dikkat etmekte fayda var.

Öncü burçların (Koç, Terazi, Yengeç, Oğlak) ilk 10 derecesinde gezegen yerleşimi olanlar tutulmadan maximum etkiyi alacaklar.

 Sevgi ile kalın…

KOÇ ve YÜKSELEN KOÇ

25 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan tutulma ile uzun süreli ilişkileriniz veya ortaklıklarınız testten geçecek. İlişkilerinizde gizlide kalmış olan noktaları görecek, gizlenen şeyler varsa bunları farkedeceksiniz.  Bitişler ve başlangıçlar yaşanabilir. Geçmişi geçmişte bırakacak ve özgüveninizi tazeleyebileceksiniz. Hayatınızda yeni olmayan hiçbirşey size fayda sağlamayacak. Onun için yenilere ve yeniliklere şans vermelisiniz. Süreç içinde yeni güçlü başlangıçları yaşayacak ve göreceksiniz. Maddi kazançlarınız gizli anlaşmalar, gizli yatırımlar, unuttuğunuz bir yatırımın değer kazanması ile artabilir.

BOĞA ve YÜKSELEN BOĞA

25 Mart tarihinde bir ay tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulmada ruhunuza iyi gelmeyen günlük rutinleri düzene koymak ve böylece ruhsal olarak daha iyi hissetmek adına bir başlangıç yapabilirsiniz. Çalışma ortamınızı gözden geçirebilirsiniz. Alan, yer veya sistemi değiştirebilirsiniz. Yeni bir düzenlemeye giriyorsunuz. Bu tutulma sizin sağlık alanınıza da vurgu yapıyor. Sosyal hayatınızda, ilişkilerinizde bazı engeller ile karşılaşabilirsiniz. Bu da sosyal alana bir düzenleme getirilmesi gerekliliği doğurabilir. Engelleri ortadan kaldırıyorsunuz.

İKİZLER ve YÜKSELEN İKİZLER

Mart ve nisan hatlarında gerçekleşecek olan tutulmalar sizin 5-11 hattınızda gerçekleşiyor. 25 Mart Tutulması ile birlikte aşk hayatınızı gözden geçireceksiniz.  Gizlide kalmış bazı konular aydınlanacak. Çocuğunuz varsa çocuğunuz ile ilgili bazı kararlar alabilirsiniz.

Sosyal çevreniz oldukça hareketli, yeni insanlar ile tanışabilirsiniz. İlişkilerde sınırlarınızı nasıl korumanız gerektiğini bu tutulma ile daha iyi görebilirsiniz. Sanatsal faaliyetler, hobileriniz

YENGEÇ ve YÜKSELEN YENGEÇ

25 Mart tarihinde gerçekleşecek tutulma sizin gayrimenkul, ev, aile ve ebeveynler ile ilgili hayat alanınızda gerçekleşiyor. Burada bazı sorunlar gündeme gelse de; miras, krediler, ortaklı gelirler yolu ile ev alabilir, ev değiştirebilirsiniz. Eviniz veya yuvanızla ilgili artık birşeyin finaline geliyorsunuz. Kariyerinizde de önemli bir sürece giriyorsunuz. Statünüz olumlu anlamda değişebilir. Yurtdışı, akedemik konularda destekleneceksiniz. Her anlamda destekleyici ama aynı zamanda dönüştürücü etkisi olacaktır. Küskünlükler varsa bunlar sonlanabilir.

ASLAN ve YÜKSELEN ASLAN

25 Mart Ay Tutulması ile birlikte kardeşleriniz, yakın çevreniz, eğitim, iletişim gibi hayat alanlarınız etki alıyor. Bu alanlarda önemli gelişmeler olabilir. Bu dönem anlaşma, sözleşme kararı alınabilir. Ticari bir girişimin mali boyutları ve ortaklık hakkında netlik kazanabilirsiniz. Kardeşlerinizin çalışma koşulları, sağlığı ile ilgili gündemler yaşayabilirsiniz. Fikirsel olarak hayata bakış açınız gelişiyor ve değişiyor. Kafanızda yeni düşünceler oluşacak. Yeni bir eğitim almak için doğru bir zamanlama olacak.

BAŞAK ve YÜKSELEN BAŞAK

25 Mart Ay Tutulması finansal alanlarınızı etkiliyor. Harcamalarınız, alacak-verecek dengesi, borçlar, ortak gelirler bu tutulmanın ana temaları arasında. Ortaklı işlerinizde, evliliğinizde hakettiğiniz maddi- manevi değer konularında net bir tutum içine girebilirsiniz. Hayatnızda kriz olarak gördüğünüz konuları sonlandırıyorsunuz. Değer göremek, para kazanmak adına bazı gereksiz çabalara son vereceksiniz. Kendinizi fazla hırpaladığınız konular gözünüze çarpacak ve gerek sağlığınız ve gerekse günlük yaşamınızı düzene koymanız gerektiğini anlayacaksınız.

TERAZİ ve YÜKSELEN TERAZİ

25 mart Ay tutulması sizin için parlama ve göz önüne çıkma dönemini işaret ediyor. Kişisel hedeflerinize daha fazla yönelmeniz gereken bu süreçte ikili ilişki ve ortaklıklarınızda biraz sıkışmış hissedebilirsiniz. “Biz” olabilmek ile “ben ve hedeflerim” arasında git- geller yaşayacaksınız. Toksik olan herşeyi geri planda bırakıyorsunuz. Yeni bir maceraya başlıyorsunuz. Yeni bir ortam ve yeni bir iş birliği içine gireceksiniz. Çalışma koşullarınızda değişimler olabilir. 8 Nisan sonrası ekonomik sorunlarınız çözülüyor. Her türlü YENİ için eskinin üzerine bir çizik attığınız güçlü etkiler alacaksınız.

AKREP ve YÜKSELEN AKREP

25 Mart Ay tutulması sizin sağlık, ruhsal dengeniz, izolasyon, yalnızlık hissi gibi alanlarınıza vurgu yapacak. Bu süreçte biraz kendi iç dünyanızın dinamiklerini farketmek isteyebilirsiniz. Geçmişte kalan olaylar, arkanızdan dönen dolaplar günyüzüne çıkabilir. Kendi sağlığınıza önem vermeli özellikle bel bölgesi ile ilgili rahatsızlıklara karşı biraz daha dikkatli olmalısınız. Ayrıca 21 nisana doğru ani bir evlilik veya ortaklık kararı gündeme gelebilir.

YAY ve YÜKSELEN YAY

25 Mart Ay Tutulması sizin arkadaşlar ve sosyal çevreniz ile ilgili hayat alanınızdan geçiyor. Bazı gruplardan ve ekip çalışmalarından ayrılmanız gerekebilir. Ya da bazı arkadaşlıkları bitime noktasına gelebilirsiniz. Geleceğe yönelik hedeflerinizi yeniden dizayn etmeniz gerekebilir. Çalışma ortamınızda büyük değişiklikler olabilir. Ev, para, günlük koşuşturma düzeniniz ile ilgili kafanız karışık olabilir. aile ve ev yaşamında üzerinize aldığınız sorumluluklar veya belirsiz durumlar cuma gününden itibaren  karşılıklı fedakarlığa gidilerek karşılıklı  çözüme kavuşabilir.

OĞLAK ve YÜKSELEN OĞLAK

25 Mart tarihinde gerçekleşecek olan Ay tutulması ile kariyer hayatınız etki alıyor olacak. Kariyerinizde nasıl ilerleyeceğiniz, özel hayatınız ile çalışma yaşamınız arasında nasıl bir denge kuracağınız gibi konular testten geçecek. Aile büyüklerinizin sağlığı gündeminizi meşgul edebilir. Çalışma koşullarınızı değiştirebilir, iş değişikliği ile ilgili yeni konular gündeme gelebilir.

KOVA ve YÜKSELEN KOVA

25 Mart Ay tutulması ile bazı akademik, yurtdışı ve hukuksal konular gündeme gelebilir. Yüksek lisans, doktora vs. akademik bir eğitime başlayabilir veya eğitim verebilirsiniz. Hukusal bir dava olumlu sonuçlanabilir, yurtdışı konular ile ilgili kararlarınız netleşebilir. Medya ve yayıncılık anlamında güçlü destekler alacaksınız. Parasal ve finansal kazançlarınız çok önemli olacak. Parasal açıdan kalıcı yeni bir başlangıç yapacaksınız.

BALIK ve  YÜKSELEN BALIK

25 Mart Ay tutulması ortaklıktan elde edilen gelirler, miras, eşiniz ile ortak kazançlarınız ya da eşinizin kazançları, krediler, borçlar ile ilgili olan hayat alanınızda gerçekleşecek.  Bu alanlarda bazı mali problemler, istikrarsızlıklar yaşanabilir. Eskiden kalan bir borç gündeme gelebilir. Sağlığınıza dikkat etmeniz gerekebilir.