Kova çağı dedik, ama bir türlü bu çağ nedir Nasıl yaşanır? Kişisel hayatlara etkisi ne olacak? anlamadık… Ama bu yeniay ile birlikte bunu daha fazla hissedeceğiz.

10 Şubat Cumartesi şaşırtıcı, beklenmeyeni bekle dedirten bir yeniay geliyor. 

Bu bir dönüş ve kırılma noktası olacak. 

Hem finansal hem de bireysel bazda özgür olmak, bağımsız kalmak için mantıklı adımlar atmak, fikirleri özgürce ortaya koymak gibi genel durumlar ile karşılaşacağız. 

Son iki yıldır tahammül sınırlarımızı zorlayan konularda kabuk değişimi yaratacak. 

Çünkü artık eşitlik, adalet, demokrasi isteğini ortaya koyacak gücü içimizde hissedeceğiz. 

Yeniay sırasında; 

Jüpiter Hamal ve Schedar sabit Yıldızı kavuşumu; Para ve güç elde etmek isteği ile öncülük bağımsızlık maceraperest duyguları tetikleyebilir.

Satürn Deneb Adige sabit Yıldızı kavuşumu; Özgürlük isteği ile evlilik ya da ortaklıklarda ayrılık kararları alınabilir. 

Venüs Uranüs üçgeni; Parasal konularda fırsatlar çıkabilir. İlişkilerde özgürleşmek, sınırları belirlemek, ilişkileri marjinal farklı bir boyuta yaşamak için aklınıza gelmeyen sürpriz fikirlerin ortaya çıkabileceği anlamına geliyor.

Uranüs’ün bu yeniaya yaptığı dik açı ve Jüpiter’in Merkür e yaptığı dik açı ile fikirler hızla değişebilir, sürpriz kararlar, şaşırtıcı durumlar yaşanabilir. 

Ayrıca bu yeniayda;

Detox, diyet ve kilo vermeye yönelik adımları yeniaydan 3 gün önce atmak başarılı sonuçlar getirebilir. 

Burçlara göre yeniay tavsiyeleri;

Burçlara göre yeniay tavsiyeleri;

KOÇ: Gelecek hedefleriniz odak noktanız olacak. Yeni bir bakış açısıyla marjinal kırılımlar yaşayabilirsiniz. Son zamanlarda sizi sıkıştıran konulardan bir çıkış yolu bulunabilirsiniz. Yeni insanlar tanıyarak, yeni bağlantılar kurarak hedefleriniz için bir tohum atmak açısından bu yeniay önemli olacak. Maddi anlamda özgür olabileceğiniz yaratıcı fikirler bulabilirsiniz. Yeni yapmak istediğiniz konularda yanlız ve bireysel hareket etmeniz gerekebilir. Sistem size eski hareket tarzını bırak, yeni bir yöntem geliştir mesajını veriyor. Kariyer hayatınızda hakedilmiş maddi manevi alacaklarınızı elde edebilirsiniz. 

BOĞA: Yeniay kariyer, statü alanlarınızda gerçekleşiyor. Kariyer alanında  herkesi şaşırtabilecek adımlar atabilirsiniz. Statünüzle alakalı daha özgür hareket edebileceğiniz, kendinizi fikirleriniz güçlü biçimde ifade edip, ikna kabiliyetinizi ortaya koyabileceğiniz fırsatlar bulacaksınız. Bunun için gerekli olan maddi koşullar açısından şanslı bir dönemdesiniz. Sosyal statünüz tamamen değişebilir; medeni hal, kariyerde pozisyon değişikliği yaşanabilir. İkilemde kaldığınız durumlarda zoru seçmeniz sizin için daha iyi olacak. 

İKİZLER: Yurtdışı konuları, tayinler, akademik konular, hayat bakış, seyahatler ile alakalı gündemleriniz olacak. Tüm bu alanlarda daha özgür kalmak isteyeceğiniz radikal bir karar alabilirsiniz. Yıkıcı ve manüplatif olmamaya çalışın. Ufkunuz ve vizyonunuz genişliyor. Eğitim, yayıncılık, dijital medya, projeler konusunda yaratıcı ve marjinal, sürpriz bir başvurular, başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu zaman diliminde atacağınız adımlar mayıs ayından sonra size kazanım olarak dönecek. 

YENGEÇ: Finans, krediler, borçlar, miras, eşin gelirleri gibi konular gündeminizde olacak. Bu konularda biraz daralmış veya bunalmış hissedebilirsiniz. Aldığınız maddi sorumlulukları almaktan artık belki de yoruldunuz ve özgürleşmek istediğiniz durumlar olabilir. Ya da ortak geliriniz olan kişiler sizin üstünüzde baskı ve manipülasyon yaratarak maddi anlamda radikal kararlar almak isteyebilirler. Yatırım planları konusunda yeni kararlar alabilir, farklı bir kazanç veya kazanım imkanı bulabileceğiniz daha önce aklınıza gelmeyen fikirler ya da fırsatlar ile kaşılaşabilirsiniz. 

ASLAN: Yeniay sizin evlilik, iş birliği, ortaklı işler alanınızda gerçekleşiyor. Bu konularda mantıklı kararlar almak önemli olacak. İsyan enerjisi ile hareket etmek yıkıcı sonuçlar getirebilir. Önyargılar ile hareket etmeden karşı tarafa da alan açmak önemli olacak. Sürpriz ilişkiler başlayabilir, sürpriz teklifler gelebilir. Sürpriz bir iş birliği, ortaklık teklifi adımı atılabilir. Ya da siz böyle bir teklifte bulunabilirsiniz. İlişkilerinizi  daha özgür olabileceğiniz bir forma sokabilirsiniz. 

BAŞAK: Yeniay sizin günlük rutinleriniz ile ilgili hayat alanınızda gerçekleşiyor. Artık günlük hayatınızda işe yaramayan bazı alışkanlıklarınızdan sıyrılmak ve özgürleşmek isteyebilirsiniz. Tamamen farklı sıradışı ve yeni bir rutin oluşturmak isteyebilirsiniz. Belki işyerinde bir kadro veya görev değişiklikleri yaşanabilir. Sağlık konusunda ihmal ettiğiniz şeyler varsa bunları hayata geçirebilirsiniz. Çalışma alanlarınızda sesinizi eskisinden farklı bir şekilde çıkarmak isteyebilirsiniz. 

TERAZİ: Yeniay aşk, çocuklar, yatırımlar, hobiler gibi hayat alanlarınızda gerçekleşiyor. Çocuklarla ilişkilerde, aşk ilişkilerinde biraz dengesiz enerjiler var. Takıntılarınızdan kurtulmaya çalışın. Karşı tarafın tepkilerine odaklı olmamak gerekiyor. Finansal açıdan riskli bir zaman dilimi. Çocuğunuz varsa hayatlarında birlikte yapacağınız tercihler veya kararlar noktasında olumlu etkiler alıyor olacaksınız. Bir hobiniz varsa bunu modernize etme, bunun üzerinde daha fazla uzmanlaşma gibi adımlar atılabilir. Aşk hayatında ise mantık, özgürlük ve güç temaları iç içe. Özgürleşme duygusu ile daha önce dile getirilmeyenler dile gelecektir. 

AKREP: Ev, aile, gayrimenkul, taşınma, ebeveynler, hane ile ilgili konular gündemde olacak. Bu alanlarda uzun zamandır sancılı olan bazı konular varsa diğerlerini şaşırtacak  farklı kararlar alabilirsiniz. Bazıları için evlenme, bazıları için ayrılma konuları gündeme gelebilir. Yerleşim yerinde değişiklik yapma, daha özgür olacağınız bir yere taşınma gibi adımlar atılabilir. Ebeveynler ile ilişkilerde farklı, marjinal daha isyankar yaklaşımlar geliştirebileceğiniz bir süreç başlıyor. 

YAY: Yakın çevreniz, kardeşleriniz, ticari girişimler, sosyal medya, iletişim, seyahatler, trafik gibi yaşam alanları bu yeniaydan etki alacak. Hayatınızda hızlı gelişmeler yaşanabilir. Artık sıkıldığınız konularda değişiklik yapacaksınız. Bir sözleşmenin, anlaşmanın sona ermesi, dijital bir teknolojik yenilik yapılması gibi daha çok para ile bağlantılı işler gündeme gelebilir. Yeni bir alanda araştırma yapmak, derinleşmek, eğitimlere katılmak, böylece yeni çağa entegre adımlar atılabilir. Yeni merak duyacağınız alanlarda enerji ve efor harcamak isteyeceksiniz.

OĞLAK: Parasal kaynaklar, kazançlarınız gündeminizde olacak. Artık farklı yetenekler ile, sizi daha özgür kılacak kazanç yöntemlerine yönelebilirsiniz. Paranızı nereye harcadığınız, yatıracağınız, harcayacağınız konusunda başkalarını şaşırtacak kararlar alabilirsiniz. Bu çıkışınızla tepki toplayabilirsiniz. Yepyeni yeteneklerinizi ortaya koyma, bunlardan para kazanma zamanı geldi. Konfor alanınızdan çıkarak yeni olanı hayatınıza dahil etmelisiniz. 

KOVA: Yeniay sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Tüm hayatınızı etkileyen hızlı kararlar alabilirsiniz. Düşündüklerinizi uzun vadeli olarak hayata geçirme zamanı geliyor. 2-3 yıldan beri sizi yoran konulardan özgürleşmek istiyorsunuz. Artık daha odaklı ve konsantre hareket edebileceksiniz. Fikirlerinizde inatçı olma, takıntılı olma eğiliminiz artabilir. Entelektüel birikiminizle hem maddi güç elde edebilir, hem de ikna kabiliyetinizi daha fazla ortaya koyabilirsiniz. Yeni sayfayı açmanızı sağlayacak sürpriz gelişmeler yaşanacaktır. Aile hayatınızda yaşanabilecek bazı sıkıntılar sizi zorlayabilir. Öfke kontrolüne dikkat etmeye çalışın. Sağlığınıza dikkat edin. 

BALIK: Kontrol dışı konular, dedikodular gündeme gelebilir. Ruhsal ve bedensel sağlığınız konusunda daha farklı düşünmeniz gereken bir yeniay süreci. Biraz iç dünyanıza çekilip daha objektif değerlendirmeler yapmak, bilinçaltınızı dönüştürerek özgürleştirmek önemli olacak. Kurtulmak istediğiniz bazı kötü alışkanlıklarınız, bağımlılıklarınız varsa kurtulmak yönünde güzel etkiler alacaksınız.