İŞKUR duyurdu! İçişleri Bakanlığına sürekli işçi alıncak: Başvuru şartları ve detayları belli oldu İŞKUR duyurdu! İçişleri Bakanlığına sürekli işçi alıncak: Başvuru şartları ve detayları belli oldu

Eski Hazine Müsteşarı ve iktisatçı Dr. Mahfi Eğilmez, borsa ve konut piyasasında ciddi düşüşler olacağını belirtti. Binlerce vatandaşı yakından ilgilendiren bu uyarılar gündemde sıcak bir gelişme yarattı. İşte konuya ilişkin detaylar…

ELİNDE OLANLAR YANDI...

Son zamanlarda tüketimi teşvik eden politikaların uzun vadede borsa ve konut piyasalarında ciddi riskler oluşturabileceğini öngören Eski Hazine Müsteşarı Dr. Mahfi Eğilmez, bazı vatandaşların gelecekte kazanacaklarına inandıkları alanlarda yatırım yaptıklarını lakin bu yatırımların çok da güvenilir olmadığını söyledi. Öyle ki uzman isim, “elinde olanlar yandı” diyerek uyardı.

sdf_borsa_

GAYRİMENKUL VE BORSADA DÜŞÜŞ

Mahfi Eğilmez, akşam borsa ve konut sektörünü değerlendirerek geleceğe yönelik bazı öngörülerde bulundu. Faiz oranlarının enflasyon seviyesine ulaştığı takdirde borsa ve gayrimenkul piyasalarında ciddi düşüşler yaşanabileceğini söyleyen uzman isim, “"Şu anda uygulanan bu zorlayıcı ekonomi politikası, tüketimi teşvik ediyor gibi görünse de aslında başta gayrimenkul ve borsa olmak üzere birçok alanda balon oluşumuna yol açıyor. Bu ortamda 'borsa rekor kırıyor, demek ki ekonomi yolunda' gibi bir sonuç çıkarmak gerçekçi değil” dedi.

Konut 21

Eğilmez, “Ancak faiz oranları enflasyon seviyesine yükseldiğinde, bu rekorlar artık sürdürülemez hale gelecek ve borsadaki hisse senedi değerleri ile gayrimenkul fiyatları ciddi bir çöküş yaşayabilir” diye konuştu.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi