Siyasilerin başarı sırları olur. Kimi hitabetiyle, kimi zekasıyla, kimi ikna kabiliyetiyle, kimi parasıyla başarılı olur. Başarının onlarca yolu var… Dün, Ankara ziyaretiyle siyaseti hareketlendiren Dündar Ünlü, başarı sırrı merak edilen politikacılardan

Ünlü’nün başarısı ne?
2014-2018 arasında AK Parti il başkanıydı. Partiye kazandırdığı kurumsal kimliği, gündem belirlemesini, müthiş disiplini kendisini ‘başarılı’ yapmıştı.
Bırakın elini kolunu sallayanın bürokratlarla görüşmesini ilçe başkanları dahi kamu yönetimiyle görüşemezdi. Önce Dündar Ünlü’den, Murat Özcan’dan izin alması gerekirdi!
Konuştuğu zaman dinlenirdi…
Konuşmadığı zaman ne diyeceği merak edilirdi.
Eskişehir için yaptığı ‘Butik Şehir’ tanımı 7-8 yıldır herkesin dilinde!
2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi…
Haziran 2015 ve Kasım 2015 seçimleri…
15 Temmuz 2016 darbe girişimi…
Nisan 2017 Referandumu…
Ve en az seçim sonuçları hatta zaman zaman onlardan bile yorucu ve stresli olan 2018 oda seçimleri… Dönemin Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan’ın taraf olduğu, ETO ve ESO seçimleri…
Tüm bunları adaletle ve sükunetle yöneten Dündar Ünlü’ydü!
Ünlü’nün hanesine başarı olarak yazıldı. 2018 seçiminde milletvekili olmak için görevi bıraktı. Dördüncü sıraya yazıldı, seçilemedi!
Gazi İl Başkanı, mağdur olmasına rağmen kırılıp küsmedi.
Geleni gideni çok olduğu için “Dündar Ünlü’nün ofisi türbeye çevirdiler” derdik.
Buraya kadar yazdıklarım ile Ünlü’nün başarı sırrını vermiş oldum mu? Hayır!
Buraya kadar yazdıklarım, altı yıldır makamı olmayan bir kişiyi gündemde tutamazdı! Ne bakanlar, ne vekiller, ne belediye başkanları ‘ertesi gün’ unutulup gitti!
Oysa Dündar Ünlü görevdeki il başkanlarından, vekillerden, belediye başkanlarından daha gündemde!
İşte size bu sırrı vereceğim!
Dündar Ünlü, geride kalan zaman içinde kendini korumasını bildi. Unutulmayayım diyerek gereksiz işler, çıkışlar, sataşmalar yapmadı. Kendinden sonra gelenlere laf sokmadı.
Şikayete gelenleri ‘böyle bir şey olabilir mi yaaa’ diyerek gönderdi. Herkesi dinledi… Rahmani mi, şeytani mi olup olmadığına kendi karar verdi. Anlamsız sosyal medya paylaşımları hiç olmadı.
Aslında Dündar Ünlü, kendi ağırlığını bildi. Kendisine saygı gösterdi. Kendi kendine yetti… Makama, şöhrete ihtiyacı olmadığını gösterdi. Kitaplarıyla, minik gezileriyle, kalemleriyle, plaklarıyla, kuşlarıyla, ekibiyle ve dostlarıyla hayatına devam etti.
O yüzden siyasi hayatı da devam etti…