14 Mayıs seçimlerinde kazanan yok, kaybeden çok! Vekil kaybeden, oy kaybeden, tabanını kaybeden… Umudunu kaybedenler bile var!

Kazanan yok mu?
Elbette var…
2023 seçimlerinin kazananı tartışmasız Melih Aydın.
İYİ Parti 3. Sıra Adayı Melih Aydın…
İyi bir aday adaylığı süreci ardından, temayülden üst sırada çıkarak sürpriz yaptı. Ardından ‘kusursuz’ bir kampanya yürüttü.
Ocak ayı başlarında herkes birbirine ‘Melih Aydın kim’ diye soruyordu. Bu soru, kapalı yerlerde yapılan toplantılarda ‘Hangisi Melih Aydın’ şeklini alıyordu.
Buradan hareketle 16 Ocak’ta ‘Kim bu Melih Aydın’ başlıklı bir yazı yazdım.
Seçimden 10-15 gün önce ‘Ne Melih Aydın’mış bee kardeşim’ başlıklı yazı yazacaktım, vakit bulamadım. Hazır ikinci tur için ‘ara’ verilmişken yazayım dedim…
Ne yaptı Melih Aydın?
Bir kere Melih Aydın belki vekilliği kaybetti ama Eskişehir’i kazandı.
Yine Melih Aydın ‘herkesi’ yendi! Nasıl yendi?
Üç beş kişilik ekibiyle (asistan, şoför, koruma) devlet ve belediye güçlerini yerle bir etti! Onlar kadar parası elbette yoktu ama bir ‘derdi’ vardı. Maddi durumu elbette iyi ama yarıştığı rakipleri kadar da değil!
Melih Aydın tıpkı Celalettin Kesikbaş gibi her şeyin para olmadığını gösterdi.
Bitmeyen enerjisiyle inanmış bir gencin neler yapacağını da gösterdi. 
Konsantrasyonu hiç düşmedi…
Melih Aydın sadece ‘yakışıklı’ olmadığını kısa sürede ispat etti. Tüm kampanya sürecinde ‘siyasi’ bi şeyler söyleyen üç beş kişiden biriydi.
Saldırıya uğrayan AK Parti standına gidip ‘geçmiş olsun’ dedi… Aynı AK Parti’nin standından partisine yönelik ‘yakışıksız’ sözlere anında müdahale etti.
Hamamyolu’nda denk geldiği TİP’lilerle sohbeti Türkiye’yi gülümsetti.
Kısa videolarla kentin can yakan sorunlarına değindi.
Tüm bunları yaparken ‘Bi dakka beyler burada memleketi kurtarıyoruz’ gerginliği de yoktu. Yaptığı işten keyif aldığı çok belliydi… Yeni dönemde siyasi çalışmaların nasıl yapılacağını cümle aleme gösterdi.
Esprileri, çıkışları, hazır cevapları, kendiyle dalga geçmesi, kivisi…
Melih Aydın günün sonunda herkese ‘Ne Melih Aydın’mış bee kardeşim’ dedirtti. Belki biz fanilere kolay gelebilir ama siyaseti bilenler yaptığı şeyin ne kadar zor olduğunu çok iyi bilir.
Kaç kişi gördünüz gömleğinin düğmesine aday afişi sıkıştırıp gezen? Üstelik genç kızda değil, yaşlı başlı bir amcamızdı! 
Seçim sonuçları partisine olan katkısını gözler önüne serdi. Daha çok katkısı olacağını da hepimiz biliyoruz. Çevremde en az 20-30 kişi “İkinci sırada olsaydı oyum İYİ Parti’yeydi” dedi.
Bu kişilerin çoğu CHP’ye oy verdi. İbrahim Abi’nin şansı diyelim…
Daha kampanya bitmeden, seçime 20 gün var… Ahali gördüğü yerde soruyor: Melih Aydın’ın hedefi ne? Melih Aydın, Odunpazarı’nı istiyor, Tepebaşı’na yakışır… Genel Merkez’de görev vereceklermiş…
Melih Aydın bundan sonra ne yapacak bilmiyorum. 10 gün daha sahada olacak orası kesin. Sonrasında da bi şekilde hayatımızda olacak gibi…
En stresli seçimi keyifli hale getiren, bizi gülümseten ve kendisinden ‘siyaseten’ çok şey öğrendiğimiz Melih Aydın’a teşekkürler…