Gençler geleceğimiz…

Gençlik umudumuz…
Gençlere güvenmeliyiz…
Sadece direk tepesinde bayrak asan gençler istemiyoruz…
Gençleşmeliyiz…
Gençler söz sahibi olmalı… 
Son yıllarda siyasette çok sık duyduğumuz ‘beylik’ sözler bunlar… Peki, uygulayan var mı? Evet, yıllar öncesine göre bir miktar ilerleme var. Ama hala olması gerekenin çok çok uzağındayız.
Bizde gençlere ‘çocuk’ gözüyle bakılır!
Macron, 40 yaşında Fransa’nın başına geçti. İyi hatırlıyorum her köşede Avrupa güzellemesi okuduk, dinledik. İşte çağdaş Avrupa… Heriflere bak… Örnek olmalı gibi pek çok cümle duyduk.
Türkiye’de, Eskişehir’de işler nasıl yürüyor?
Volkan Doğan 37’sinde Odunpazarı’nı yönetmek istedi ‘çocuk’ dedik.
Hakan Çizmelioğlu, 33’ünde iktidar partisi ilçe başkanı oldu ‘çocuk’ dendi.
Çağdaş Çelik, 28’inde vekil olmak istediği an birden ‘çocuk’ oluverir!
Oysa hepsi işinde başarılı insanlar. Ayakları üstünde duran, işletmeleri olan, mesleğinin örnek insanları…
1995 doğumlu Avukat Çağdaş Çelik, İYİ Parti’nin ‘eski’ isimlerinden… Bir hafta on gündür de ‘en genç vekil aday adayı’ sıfatı var.
Çelik, politikaya uzak bir isim değil. İYİ Parti Gençlik Politikaları Başkanlığı 7. Bölge Koordinatörü kendisi aynı zamanda…
Politikada ‘kadın ve gençlik’ denince aklıma bu aralar İYİ Parti geliyor. İYİ Parti’nin çıtayı çok yükselteceğini düşünüyorum. Şu ana kadar pek olmadı. Eskişehir’de, gördüğüm kadarıyla ne kadınlar ne gençler ön plana çıkmadı, çıkamadı.
Gençlik kenti Eskişehir’de durum daha farklı olabilirdi…
Bu yüzden Çağdaş Çelik’in altı kişilik aday listesinde olup olmaması benim açımdan çok önemli. 9 Nisan’da hem Çağdaş Çelik açısından hem de İYİ Parti açısından durum değerlendirmesi yapacağım.
Listeler açıklanınca ilk bakacağım şeylerden biri bu olacak. İYİ Parti, Çağdaş Çelik’i ne yapmış?
İYİ Parti’nin 9 Nisan’daki listesi her açıdan önemli. Gençlerin siyasete özendirilmesi, hangi kademe olursa olsun politikaya atılması, bir yıl sonraki yerel seçimde hamle yapıp yapmaması, teşkilatlarda görev alıp almaması… Listeyi uzatabiliriz.
İYİ Parti, Çağdaş Çelik gibi enerjisi yüksek, heyecanı olan değerlerini heba etmemeli. Ve yapacağı listeyle yeni Çağdaş Çelik’lere yol açmalı…
Bu noktada Çağdaş Çelik’e kefiliz… Üstleneceği görevi eksiksiz yerine getirecektir. İYİ Parti’den de umutluyum…