10 yıldır Sivrihisar’ı yöneten Hamid Yüzügüllü’nün ismi Odunpazarı Belediye Başkan Adaylığı geçiyor. Sivrihisar’a adeta altın çağını yaşatan Yüzügüllü, diğer adaylarından ayrılıyor.

Rakiplerinin de pozitif yönleri var fakat Hamid Başkan’ın elinde güçlü bir CV var!
Karar verip aday adayı ardından da aday olursa Odunpazarı seçmenini Sivrihisar’a götürse seçimi kazanmasına ciddi katkı sağlar. İlçenin 10 yılda yaşadığı değişim ortada.
Kadınların evden çıkıp meslek sahibi olduğu, tarihi mekanların korunduğu, Türkiye’de sadece Sivrihisar’da olan müzeler… Restorasyon ve sokak sağlıklaştırma çalışmaları, kent estetiği adına yapılanlar…
Sucuktan kilime marka çalışmaları…
Tescillenen yöresel lezzetler…
Dünyaya kabul ettirilen Ulu Cami Mirası…
Sakin Şehir olmaya hazırlanan bir ilçe…
Festivaller… Afyon ve Kayserili üreticilerin Sucuk Festivali’ne gelip stant açmak istemesi…
Oteller açılan bir Sivrihisar…
Sivrihisar için son yıllarda “Eskişehir’in Alaçatı’sı” deniyor.
Türkiye’nin en güzel ilçeleri arasında gösteriliyor. Turizmde geldiği noktayı anlatmaya gerek yok. Sadece şu kadarını diyelim; Eskişehir ile yarışıyor!
Neyse hep böyle oluyor. Ne zaman Hamid Yüzügüllü ile ilgili bir şey yazacak olsak yazı ‘icraatın içinden’ sunumuna dönüşüyor.
Biz yine siyasete dönelim…
Hamid Yüzügüllü’nün Odunpazarı Belediye Başkanlığı düşündüğü ifade ediliyor. Odunpazarı bu seçimde de hareketin merkezi! AK Parti’den aday adayı olarak 10’a yakın isim bir çırpıda sayılıyor.
Hamid Yüzügüllü’nün farkı ne?
Hem partisinin karar vericileri hem de aday olması durumunda seçmenin önüne koyacağı somut bir şeyler var. Ortada ciddi bir başarı hikayesi, ekip çalışması var.
Sivrihisar ve Odunpazarı’nın benzerliği ise Hamid Yüzügüllü’nün şansı olsa gerek! İmkanları kısıtlı Sivrihisar’da bunları yapan Hamid Başkan, Odunpazarı’nda neler yapmaz! Yerinde bir kıyas…
Yüzügüllü aday adaylığı yönünde bir adım atacak mı bilmiyoruz.
Şunu biliyoruz; bu yönde bir karar verirse elinde pırıl pırıl bir Sivrihisar var.
Klasik olacak ama ‘Yaptıklarım, yapacaklarımın teminatı’ dese iki adım öne geçecek gibi…