Yaklaşık iki ay önce ‘Seçilmiş’ İYİ Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Nusret Kabasakal, görevden alınmış ve yerine Görkem Yıldırım atanmıştı.

Görevden alınan Nusret Kabasakal, o dönemde yaptığı açıklama ile görevden alındığından haberinin olmadığını, konuyu basından öğrendiğini söylemişti. Hatta ‘Seçilmiş’ İYİ Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Zafer Tuna da Kabasakal ile aynı kaderi paylaşmış ve görevden alınarak genel merkez tarafından yerine Gürol Yer atanmıştı.

Kamuoyunda da bu atamaların İYİ Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Aydın tarafından yapıldığı uzunca bir süre konuşulmuştu. Hatta 4 Ekim’de “Büyükşehir Adayı Melih Aydın ekibi kurdu” şeklinde haber de yapmıştık.

Görkem Yıldırım istifa ederken, İYİ Parti’de adayların belirlenme şeklinden tutun da Melih Aydın’ın şahsına yönelik birçok eleştiride bulundu. İşin sonunda meseleyi İYİ Parti’de demokrasinin olmadığına getirdi.

Melih Aydın’ın da Görkem Yıldırım’a yönelik iddiaları oldu. Aydın, “Zaten kendisi ile ilgili şüphelerimiz vardı. Bunun için bir araştırma süreci yaşanıyordu. Bu yüzden oluşturduğu yönetim onaylanmıyordu, onaylatmıyorduk. Karşı tarafla bağlarının olduğunu düşünüyorduk. Gördük ki, şüphelerimizde haklıymışız” dedi ve Yıldırım’ın herkesten habersiz Eskişehirspor Başkanı ve AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan Aday Adayı Erkan Koca’yı ziyaret etmesine de tepki gösterdi.

Şimdi Görkem Yıldırım’a ve Melih Aydın’a şu soruları sormak lazım:

Sayın Görkem Yıldırım, ‘Seçilmiş’ ilçe başkanı Nusret Kabasakal’ın görevden alınıp yerine atandığınız zaman sizce bu durum demokratik miydi?

Sayın Görkem Yıldırım, 3 Ekim 2023’te atanmanıza vesile olan Melih Aydın ekim ayında sizi rahatsız etmiyordu da neden bir ay sonra rahatsız etmeye başladı?

Sayın Melih Aydın, Görkem Yıldırım ile ilgili madem şüpheleriniz vardı, neden 3 Ekim’de sosyal medya hesabınızdan Görkem Yıldırım ile fotoğraf paylaşıp “Eskişehir’in yerel yönetimine yön vereceğiz” dediniz?