Bir çivisine dahi dokunabilecek kapasite, vizyon ve güçleri yok telaşa gerek yok!
23 yıldır…
Çevreyolundaki kerpiç evler mi kalktı?
İş Bankası halk evimi oldu?
Hamamlar bölgesi termal mi oldu?
Milyonlarca para harcanan maketlerle sunulan Porsuk 1 - Porsuk 2 projesi mi bitti?
Eski oto sanayii projesi mi bitti?
Yüzde 275 su zammı ve bankamatik komedisi ile ülke gündemine düştü şehir. Şehrin  imajı trafik, su, ulaşım gibi pek çok faktör yüzünden yerlerde… 
Gündem değiştirmek için yapılan bir oyun bu…
Dikkat!
15 yıldır şehrin en gözde arazisi Hal camii hep yıkılmak isteniyor. Neymiş yol darmış.
Güldürmeyin lütfen gidin önce Nayman sokağı halledin. Yılmaz Büyükerşen Caddesi logarları taşımıyor önce altyapıyı yapsınlar.
Hal camii şehir trafiğini gerçekten rahatlatmak amaçlı diyelim ki yıkıldı. Hamam müzesini 8 yılda bitiren zihniyet 38 yılda Hal Camini bitirir!
Odunpazarı yılanlı merdiven sekiz aydır devam ediyor. Uzun süren işçilik maliyeti ile belki şehre 5 yeni elektrikli otobüs alınabilirdi.
Düşünsenize 38 yıl süren camii inşaatı ve maliyeti! Yapamazsınız! Başlasanız bile Kurtuluş kapalı pazarı rezilliğine döner.
Üstelik Hal Camii bölge insanına yetmiyor gerçekten ikinci bir camiye ihtiyaç var o bölgede.
Bence yapılmalı ikinci camii ama hal camiinin konumu asla değişmez, dokunamazsınız. Çünkü oranın tapusu halkın gönlünde. Kırmızı Çizgi…
Gelin size bir teklif o parselin tamamını satın alalım Eskişehir halkı olarak. Bölgeye  yakışır Taksim camii gibi bir eser yapalım şehrimize yakışır bir eser olsun. İki senede bitirelim sizden bir kuruş destek istemeden siz sadece şehir meclisinden çıkarın çünkü yetki sizde gerçekten samimi iseniz yoksa gündem değiştirmek için halkın hassas noktaları ile oynamayın.
Unutmayalım Kurtuluş savaşında Yunan Eskişehir’e girip Camileri yaktıktan sonra vatanın kaderi değişti.
Camii Bayrak bu milletin namusudur.