Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler'in, tulum çıkarıp zafer elde ettiği oda seçimlerine 17 gün kala 13 Eylül'de duyurduğu ETO Avantaj uygulaması iyiden iyiye rağbet görüyor.

Yaklaşık 18 bin üyesi bulunan Ticaret Odası'nın ortakları ve paydaşlarıyla 30 bin katılımcının kullanabildiği uygulama ticaret erbabına kampanyalarını duyurma şansı verirken, akaryakıttan konaklamaya, eğitimden araç kiralamaya kadar hemen hemen her sektörde üyelere önemli oranlardaki indirimlerinden yararlanma imkanı sunuyor.

Dört yıllık bir çalışmanın ürünü Eto Avantaj, 2,5 ayda önemli bir mesafe almış.

Başkan Metin Güler'den öğrendiğimiz kadarıyla kent ekonomisine önemli katkı sunan ETO Avantaj uygulaması ilgi görüyor.

Eğitimlere katılabildiğiniz, fuar ve etkinlikleri takip edip katılabildiğiniz, duyurular ve ihalelerden haberdar olabildiğiniz ETO Avantaj uygulamasıyla yüzde 3'ten 35'e varan oranlarda firma indirimlerinden faydalanabiliyorsunuz.

İlk başladığında 55 markanın kampanyalarıyla katıldığı uygulamada şu anda bu sayı 124'e çıkmış.

Güzellik ve bakım merkezlerinin de dahil olduğu ETO Avantaj'da yurt içi ve dışı fuar duyuruları da yer almaya başlamış.

Üstelik ETO üyeleri e-ihalelere katılabilmek için buradan belge de alabiliyorlar...

Mobil bir uygulama olduğu için sisteme her türlü ekleme ve çıkarma yapılabildiğinden konu çeşitliliği sınırsız...

Yaklaşık 500 üyenin dahil olduğu uygulamada kullanıcı sayısının 1.600'e çıkması da 2,5 ay gibi kısa bir sürede önemli bir artış demek.

Hasılı...

Eskişehir ticaret hayatına önemli bir katkı sunması beklenen ETO Avantaj Başkan Metin Güler'in de dediği gibi, üyelere yeni bir pazar sunmuş durumda.

Yüksek enflasyon ve enerji başta olmak üzere artan maliyetlerle sıkıntı yaşayan tüccar, gittikçe yoksullaşan vatandaşın taleplerini ertelemesiyle de ekonomik durgunluğa yenik düşmemek adına kendince çareler arıyor.

ETO yönetiminin, özellikle derin ekonomik kriz yaşanan bu dönemlerde ETO Avantaj gibi uygulamalarla üyelerine soluk aldırmaya çalışması son derece önemli...

İş dünyası için hayata geçirilen bu tür çalışmalar nasıl takdir görüyorsa, emeğiyle para kazanan işçi ve memur kesimi için de bu görev sendikalara düşüyor...

"Birlikten güç doğar" ilkesiyle üyeleri sayesinde piyasayı regüle edebilecek kudrete sahip sendikaların da benzer çalışmalara imza atabileceğini düşünüyorum.

Sıra sizde sendikacılar...

Siz de yapın...

Çoğunluğu dar ve sabit gelirli üyeleriniz adına bu tür uygulamalar için harekete geçin.

Yapılacak çok da bir iş yok. Eskişehir özelinde firmalarla görüşerek üyelerin sayısına göre indirim alıp, bunu mobil uygulamalarla yaygın hale getirmeniz...

Yapan kazanır...

Benden söylemesi...

Okuyucularıma not:

Bir hafta izin molası vereceğim. Gelecek hafta görüşmek dileğiyle.