Cihan Yıldırım yazdı...

AK Parti İl Başkanı Gürhan Albayrak, seçimden sonra dile getirdiği “Eskişehir’in yararına olacak işlerde herkesle işbirliği yapacağız” sözünü tutuyor.
Albayrak, 31 Mart 2024 yerel seçiminin ardından ‘sürpriz’ bir şekilde seçimi kazanan CHP Adayı Ayşe Ünlüce’yi ziyaret etmişti. Yeni döneme dair diyalog mesajları veren Albayrak, “Mottomuz Eskişehir. Kim, hangi kurum kentin yararına bir iş yapacaksa yanında olacağız. Nerede tıkanıyorsa orayı açacağız. Hükümet olarak bu konuda elimizden geleni yapacağız. Hizmet şu veya bu partiye yapılmıyor. Hizmet Eskişehirliye yapılıyor” demişti.
Parti içinde de küskünleri derleyip toparlama misyonu üstlenen Albayrak’ın bu tavrı kamuoyundan takdir görmüştü.
Albayrak, ilk olarak Büyükşehir Belediyesi’nin istediği hayvan barınağı meselesini çözdü.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sarısungur’da hazineye ait 10 dönümlük alanı hayvan barınağı için Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis etti.
Çifteler’den kent merkezine getirilmesi planlanan su hattı için de “Sorun yok, proje ilerliyor. Bu mesele siyaset üstüdür ” diyerek işbirliğinin devam edeceği mesajını vermişti.
Albayrak son olarak CHP’li Sivrihisar Belediyesi’nin isteğini çözdü.
Sivrihisar’da bu hafta sonu Nasrettin Hoca Festivali düzenlenecek. Etkinliğe katılacak ekiplerin kalması için yer gerekiyor. Milli Eğitim, KYK Yurdu’nda öğrenci olduğu için Belediye’nin talebine olumsuz  yanıt verdi.
CHP İl Başkanı Talat Yalaz’ın telefonuyla konudan haberdar olan Albayrak, “Misafirler, belediyenin değil Eskişehir’in misafiridir” diyerek sorunu çözeceğini söyledi.
Albayrak, yaptığı görüşmelerin ardından Sivrihisar Fahri Keskin Fen Lisesi’nin pansiyonunun uygun olduğunu tespit etti. Söz konusu pansiyon Festival’e gelecek ekiplerin konaklaması için tahsis edildi.