19.10.2020, 13:28

Eskişehir’in seçkin insanları var…

Eskişehir 1 milyonluk nüfusu olan, sanayisi, ticareti ile Anadolu’nun hatırı sayılır şehirlerinde arasında yok mu? Var.

Bu şehirde varlıklı, zengin, ekonomik gücü üst düzeyde olan tanıdık, tanımadık binlerce insan yok mu? Var.

Desteği, dayanışmayı, yaralı parmağa pansuman yapmayı önemseyen yok mu? Var.

Hepsini geçtim elindeki ekonomik güç ile reklam yapmak isteyen, gücünü hissettirmek isteyen yok mu? Hani mekânlarda binlerce lira verip loca kapatan, ömür boyu çalışıp hayalini bile kuramayacağımız milyonluk arabaları 3 ayda bir değiştiren ve bundan haz alanlar yok mu? Var.

O zaman tüm bu etmenleri bir kez daha Eskişehirspor özelinde hem de çok küçük rakamlarla birleştirmenin imkânı yok mu? Elbette var.

Çünkü Eskişehirspor yöneticisinden, hocasına, futbolcusundan, taraftarına kadar gerçek bir “Varolma” mücadelesinde kritik bir virajın içinden geçiyor.

Geçmiş dönemleri, kişileri, yöneticileri, koşulları bahane edenler için tüm bu çekinceler ortadan kalktı.

Mali genel kurulda gördük ki Eskişehirspor’a giren her delikli kuruşun hesabı şeffaf. Esnaf olmalarına rağmen Başkan ve yönetim kurulu ellerinde ne var, ne yok vermişler, vermeye çalışmışlar ve bu var olma mücadelesine gövdelerini koymuşlar.

Koşullar bizi şehrin gençleri ile mücadele etmeye itmiş ve fabrika projesiyle bu krizi fırsata çevirecek bir hamle yapılmış.

Yani yarınlar bizim ama bugünü kurtarmalıyız. Buharlı kara trenler yola ilk çıktıklarında ağır ve zor ilerler ya o misali bu ağır gidişe omuz atmalıyız.

Bu konuda ümit besleyebileceğimiz 2 somut proje var.

Bunlardan biri Vefa Kart, diğeri ise yüzde 50 kapasite ile açılan ve satışına başlanan stadyum locaları.

İki projede kazandıran, karşılığında bir şey alabildiğiniz, paranızın haybeye gitmeyeceği projeler.

Birinde türlü türlü indirimler, prestij, kullandıkça size bankadan daha fazla avantaj sağlayacak bir Eskişehir dayanışması, aidiyet kartından bahsediliyor.

Loca aldığınızda ise Eskişehirspor’a destek olmanın ayrıcalığı bir yana kimsenin maç izleyemediği, orada olmak için can attığı bir dönemde eşiniz, dostunuz ile canlı canlı maç izleme imkanına sahip oluyorsunuz.

Takımın başında İlhan Var.

Localarda ise Eskişehir’in seçkin insanları olmalı.

Şu ana kadar Emre Güvenlik, Ilgazlar, Nuri Çaylı, Tepe Asansör ve Çakırgöz ailesinin loca aldığını ve Eskişehirspor nazarında takdir edilesi bir destekte bulunduklarını öğrendik.

Ancak yazının başında belirttiğim gibi bu şehirde gücüyle, dayanışma ruhu ile, gerektiğinde reklam için bile olsa bu localardan edinecek binlerce insan olduğunu düşünürken bu sayı yeterince az.

Normal koşullarda o localar için insanların kapışması, torpil araması hatta locaların açık artırmayla satılması gerekiyorken talebin şu an tatmin edici olmaması Eskişehir adına büyük bir hayal kırıklığıdır.

Ben umudumu henüz yitirmedim. Az bile olsa bu şehrin duyarlı, destekçi, bu küçük rakamları Eskişehirspor’un mücadelesine ve kendi avantajına edinecek seçkin insanlarına güveniyorum.

Belki de ilk kez içimde bir his aksi düşünenler mahcup olacak, o localar dolup taşacak diye düşündürüyor.

Umarım yanılmam. Umarım mahcup olan ben olmam. Umarım tek başına olmasa dahi birkaç kişi birleşip bu mücadelede safını alanların sayısı fazlaca olur.

Bu sadece maddi bir destek değil manevi olarak bir inanç, bir özgüven ve bu mücadeleyi verenler için bir motivasyon kaynağıdır.

Hadi Eskişehir, sana güvenenleri yanıltma !

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@