03.01.2020, 04:04

Bu Terbiyesizliğin Daniskasıdır

Bu yazıyı 2 dakikanızı ayırarak sonuna kadar okumanızı özellikle rica ediyorum. Çünkü bu yazıda Ak Parti neden bu hale geldi, neden zayıflıyor gibi sorulara cevaptan ziyade bu ülkenin kutsalına, insanlığına, vicdanına yapılmış bir terbiyesizlik, bir alçaklığı sizlerle paylaşmak istiyorum. 
Bu terbiyesizliği yapanlar sözüm ona Müslüman, belli ki çoğu kendini Ak Partili olarak görüyor, tanıtıyor. Muhtemelen kendileri gibi olmayan herkes hain, herkes cehennemlik ve muhtemelen bazıları parti içinde Harun Karacan’ın zayıflatılması, itibarsızlaştırılması gibi garip bir işe kalkışıyor. Amma velakin baltayı taşa vuruyorlar. Hem geçtiğimiz yıllarda yetim kalmış 2 evladımızı ve ailesini incitiyor hem de Karacan’ı bana göre mağdur ederek, daha da itibarlı bir hale getiriyorlar. 
Olay şöyle gelişiyor. 
Ak Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan yılbaşı akşamını çeşitli ziyaretlerle geçiriyor. Görevi başında olan polisleri, askerleri ziyaret ediyor. Paylaştığı fotoğraflardan birinde de Öykü ve Masal isminde dünyalar güzeli iki evladımız ve Tepebaşı Kaymakamı Erdinç Yılmaz var. Bir de o fotoğraf karesinin yanında gözüken çam ağacı. 
Çam ağacı olurda 1400 yıldır orucu nelerin bozduğunu öğrenemeyen, noel ile yılbaşı arasındaki farkı idrak etmek istemeyen, aslında yılbaşı ve çam kültürünün mitolojik dönemlerden beri bir Türk geleneği olduğunu kabul etmeyen zihniyet durur mu? Başlıyorlar yaygaraya… 
Sosyal medyada gelişigüzel sallamak, lafın nereye gittiğini, kimi incittiğini, nereye varacağını düşünmeden öyle ağır, öyle ahlak dışı şeyler yazılıyor, çiziliyor ki okurken insanlığımdan utandım. 
Bir de bu fotoğrafı AKP’li vekiller noel kutluyor, çam ağacı ile kutlama yaparak kültürümüze ihanet ediyorlar gibi saçma sapan yorumlarla yaygaraya çeviren, provokatörlük yapan sözde gazeteciler var.  Daha önce 5 yaşındaki çocukların bale yaparken giydiği taytlara kafaya takan bağnaz karakterler. 
Şimdi diyeceksiniz ki madem şaşırmıyorsun, madem bu insanlar böyle neden bu kadar tepkilisin? 
Tepkiliyim çünkü bu insanlar sözüm ona Harun Karacan’ı incitmeye çalışacağız derken kuduruk ağızları ile incitilmemesi gereken başka ve bana göre kutsal bir alana girdiler. 
Karacan fotoğrafı paylaşırken o evin bir şehit evi olduğunu ve yanındaki o melek yüzlü evlatlarımızın şehit kızları olduğunu özellikle belirtmemişti. Reklam olsun istememişti. 
Ve bazı densizler yüzünden yüzlerini bir parça güldürmenin borcumuz olduğu bu çocuklarımızla, annelerine bu yılbaşı zehir oldu. 
Neymiş yılbaşında evde ağaç varmış, neymiş şehit evinde ağaç yakışıksızmış… 
Üzülüyorum ki şehidimizin eşi bile kendini açıklama yapmak zorunda hissetmiş, çocukların çam ağacını çok istediğini, o sebeple aldıklarını ifade etmiş. 
Bu densizler ne yazık ki bu ülkeye eşini, babasını feda etmiş ve büyük bir bedel ödemiş insanlara sözde Müslümanlık, söz de kültür, söz de günah sevap öğretiyor. 
Ulan arsızlar size ne? Madem ağaca kadar takıntılısınız yılbaşı akşamı sosyal medya da milletin fotoğraflarında işiniz ne? 
Kimin cennetlik kimin cehennemlik olacağına karar verme cüretini kendinizde nasıl buluyorsunuz? 
Hadi o insanlar diyelim ki günah işliyorlar onlar için şefaat edecek, şehitlik mertebesine ulaşmış bir eş, bir babaları var. Peki, sizi kim kurtaracak? 
Yazık, siyaseti ve inancı bu kadar ucuz, bu kadar basite indirmeyin. 
Belli ki Ak Parti sizin yüzünüzden bu hale geldi ve beni zerre ilgilendirmez, lakin bizim inancımızla, bizim kutsal değerlerimizle aynı oyunu oynamayın. Uzak durun, uyarmadı demeyin… 

Yorumlar (0)
-3°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@