İhtiyaç sahibi esnafa destek

Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planını aldığı önlemler ile uygulayan Büyükşehir Belediyesi, salgın sebebiyle iş yerlerini kapatmak zorunda olan veya işlerinde azalma olan esnafa da odalar aracılığı ile destek olmaya devam ediyor. İ

ESKİŞEHİR 27.04.2020, 13:47
İhtiyaç sahibi esnafa destek
banner11
banner223

htiyaç sahibi esnafa ulaşması için Emlakçılar Odası ve Kahveciler Odası'na da erzaklarının teslim edildiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, imkanlar ölçüsünde ihtiyaç sahibi odalara destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşlara daha kolay ulaşabilmek adına ALO 153 Kriz Masası'nı hizmete sunan ve bugüne dek binlerce çağrı ile vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veren Büyükşehir Belediyesi, şehir esnafını da unutmayarak zor günlerden geçtikleri bu süreçte esnaf odalarına erzak desteği sağlıyor. Desteklerin daha önce Lokantacılar Odası ile Berberler ve Kuaförler Odası ile buluştuğunu belirten Başkan Büyükerşen şimdi de Emlakçılar Odası ve Kahveciler Odası'na erzak desteğinde bulunduklarını ifade etti. Büyükerşen "Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Bugünleri elbette atlatacağız ve geriye bugünlerdeki birlik, beraberlik ve dayanışma günlerimiz aklımızda kalacak. Esnafımızın zor günler yaşadığını görüyoruz, biliyoruz. 153 Kriz Merkezimizden bizlere ulaşan vatandaşlarımızın sıcak yemek ve kuru erzak taleplerini imkanlarımız ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz. Salgının yayılmasını önlemek amacıyla dükkanlarını kapatmak zorunda kalan binlerce esnafımıza da odalarımız aracılığı ile destek olmaya çalışıyoruz. Bu süreçte yaşadıkları mağduriyetin farkındayız. İlgili odalarımızla iletişime geçerek iki odamıza daha ihtiyaç sahiplerine ulaşması için erzak yardımlarımızı ulaştırdık. Odalar ile işbirliği içerisinde desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Erzak desteği dolayısıyla Başkan Büyükerşen'e teşekkür eden Emlakçılar Odası Başkanı Gazi Çelik ve Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, yardımların ihtiyaç sahibi oda üyelerine ulaştırıldığını belirttiler.

Yorumlar (0)
17
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@