Eskişehir Barosu 19 Mayıs törenlerine davet edilmedi

Baro Başkanı Av. Mustafa Elagöz "Devlet adabı ve teamüllerini hiçe sayan bir anlayışla, Eskişehir Valiliği İl A Protokol listesinden haberi olmayan ilgili il müdürlüğünü devlet ciddiyetine ve protokol kurallarına uymaya davet ediyoruz" diyerek oldukça sert bir açıklama yaptı.

Eskişehir 21.05.2021, 12:29
Eskişehir Barosu 19 Mayıs törenlerine davet edilmedi
banner11

19 Mayıs 2021 Çarşamba günü,  Vilayet meydanı önünde düzenlenen törene davet edilmediklerini belirten Elagöz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 19 Mayıs 2021 Çarşamba günü, şehrimiz Vilayet meydanı önünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı resmi töreni düzenlenmiştir.  Oysa ki ; her resmi törene şehrin İl protokolü resmi davetiye ile  davet edilir. Ancak bu seneki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı  törenine Eskişehir Barosu davet edilmemiştir. Törene neden davet edilmediğimize ilişkin Eskişehir Valiliği Protokol Müdürlüğü'yle  yapılan görüşmede, törenin Eskişehir İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünce tertip edildiği tarafımıza bildirilmiştir.

Devlet adabı ve teamüllerini hiçe sayan bir anlayışla, Eskişehir Valiliği İl A Protokol listesinden haberi olmayan ilgili il müdürlüğünü devlet ciddiyetine ve protokol kurallarına uymaya davet ediyoruz.İl protokol listesi içerisinde yargının kurucu unsurlarından biri olan Baromuzun yerini dâhi bilmeyen bu müdürlüğün; ciddiyetle ve samimiyetle Ulusal Bayram’ımızı kutladığına inanmıyoruz! Bir daha aynı ciddiyetsizliğin tekrarlanmaması adına gerekli uyarıların yapılmasını Eskişehir Valiliği’nden talep ediyoruz.

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@