865 TL dolandırdı! 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı

İnternette satışa çıkardığı dizüstü bilgisayar üzerinden Eskişehir’de yaşayan Fatih D.’i 865 TL dolandıran Ercan T., bin 440 TL ve 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Eskişehir 05.01.2021, 12:44
865 TL dolandırdı! 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı
banner11

Eskişehir 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasında Fatih D. ve avukatı mahkeme salonunda hazır bulundu. Sanık Ercan T. ise duruşmaya katılmadı. Savcı esasa ilişkin mütalaasında sanık Ercan T.’un üzerine atılı suçu gerçekleştirdiği ve hakkında “Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık” suçundan 4 yıl hapis ile cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti olaya ilişkin delil ve ifadeleri göz önünde bulundurarak karara vardı. Heyet, kararda sanık Ercan T. hakkında iyi hal indirimi uygulanarak 3 yıl 4 ay hapis cezası ve bin 440 TL para cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Olay
Eskişehir’de yaşayan Fatih D., Konya’da ikamet eden Ercan T.’un dizüstü bilgisayarını satışa çıkardığı ilanı gördü. Taraflar iletişime geçerek 865 TL ücrette anlaştı. Bunun üzerine Dönmez, Ercan T.’un hesabına parayı gönderdi. Ercan T. ise dizüstü bilgisayarı göndermeyip ürünün kargoya verildiği esnada zarar gördüğünü ve parayı daha sonra iade edeceğini söyledi. Parası gelmeyince Fatih D. dolandırıldığını anlayarak Ercan T. hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@