Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu'nun 15 Temmuz mesajı

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı milletimizin ortaya koyduğu zaferin altıncı yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Emirdağ 14.07.2022, 18:06
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu'nun 15 Temmuz mesajı
banner11

Başkan Koyuncu mesajında; “Tarihimizde önemli bir yere sahip olan 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı milletimizin kahramanca karşı koyuşunun altıncı yıldönümünü yaşıyoruz.

Dini bir kisve altında genç dimağları en zayıf noktalarından yakalayarak zehirleyen, amaca ulaşma mücadelesinde her yolu mubah gören FETÖ, dünyanın görmüş olduğu en tehlikeli terör örgütlerinden biridir. 15 Temmuz’da devletin istikbalini, milletin istiklalini hedef seçen bu şer güçlerin oyunu, tüm dünyanın basiret ve cesaretine hayran kaldığı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan sayesinde bozulmuştur. Bir televizyon kanalından ‘Tüm milletimizi meydanlara davet ediyorum’ çağrısı yapan Cumhurbaşkanımız, o gece eşi benzeri bulunmayan bir mücadele başlatmıştır. Milyonların; canlarını tanklara, uçaklara, helikopterlere ve en ağır silahlara siper ederek kazandığı zafer, çok büyük bir halk kahramanlığıdır. Koca yürekli silahsız bir millet, her dakikası önceden planlı büyük bir oyunu cadde ve meydanlarda kanlarını akıtarak bozmuştur.

Birlik ve beraberliğimiz böyle devam ettiği sürece bayrağımız asla inmeyecek, ezanlar dinmeyecektir. Bizlere düşen; şehitlerimizin aziz hatıralarına ve vatan topraklarına her daim sahip çıkmaktır.

Bu vatan için kahramanca mücadele eden; kanını, canını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun.

Bu vesileyle Emirdağlı hemşehrilerimizi 15 Temmuz 21.00'da Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek olan '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' yürüyüşüne davet ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@