Anadolu Üniversitesi'nden "Kültür Söyleşileri" yoğun ilgi gördü Anadolu Üniversitesi'nden "Kültür Söyleşileri" yoğun ilgi gördü

Etkinlikte çocuklarla birlikte fidan dikip can sularını veren Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu Cumhuriyet'in 100. yılında 'Geleceğe Nefes Cumhuriyet'e Nefes' mottosuyla 81 ilde Cumhuriyet ormanları kurulmuş olacağını vurgulayarak; "Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla çocuklarımızla beraber güzel bir etkinliğe imza atıyoruz. Milli ağaçlandırma seferberliği ile hedefimiz evlatlarımıza daha yeşil bir Emirdağ'ı emanet bırakmak. Bu anlamda bugün burada diktiğimiz fidanların her birini geleceğe bıraktığımız birer miras olarak görüyoruz. İnanıyoruz ki gençlerimiz bunun üzerine daha fazlasını koyarak geleceğe doğru yürümeye devam edecekler. Emirdağ’da sadece 11 Kasım Milli Ağaçlandırma günlerinde 60 bin fidanı toprakla buluşturduk. Ayrıca Emirdağ Belediyesi olarak ilçemizin çehresini değiştirecek projelerimizle, vatandaşlarımızın rahat nefes alabilecekleri, çocuklarımızın huzur ve güven içinde oyun oynayabilecekleri park, bahçe alanlarımızın sayısını her geçen gün arttırıyoruz. Bugün toprakla buluşturduğumuz fidanların ülkemiz, şehrimiz ve ilçemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum ve ağaç sevgisini bir seferberliğe dönüştürerek Milli Ağaçlandırma Seferberliği’ne katılan herkesi kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Emirdağ’da 3 bin fidanın toprakla buluşturulduğu etkinliğe Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici,Emirdağ  Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Cumhuriyet Başsavcı Süleyman Kaan Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Karakuş, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri, İlçe Jandarma Komutanlığı personelleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü personelleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Orman İşletme Şefliği, STK temsilcileri ve üyeleri, vatandaşlar  ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kaynak: Bülten