2026’da artık bambaşka bir ülkede yaşıyor ve nefes alıyor olacağız…

Satürn yaklaşık 2.5 yıldır  devam ettiği Kova burcundaki seyrini tamamlıyor ve 7 Mart 2023 tarihinde Balık burcuna giriş yapıyor.

Satürn kısıtlayan, disipline eden, sorumluluklarınızı hatırlatan, yapılandıran, kalıcı sonuçlar ortaya koymanız yönünde bizi zorlayan bir enerjidir. Kova burcunda bu özelliklerini daha güçlü bir şekilde ortaya koymuştu. Örneğin; kollektif bilinç güçlendi, teknolojiyi kullanma ve adapte olmaya yönelik becerilerimiz gelişti; bu konularda daha sistematik olmayı öğrendik, pandemi ile özgürlüğümüz kısıtlandı ve özgürken disiplinli, kontrollü yaşamanın ne olduğunu öğrendik.

Şimdi bu Balık burcunda etkilerini ortaya koyarken yine zorlu koşullarını da beraberinde getirecektir.  Balık burcu akışta kalan bir yapıdır. Satürn ise disiplini temsil eder. Hayatı akışına bıraktığımız alanlarda artık daha disiplinli olmamız gerekebilir. Ya da manevi enerjimizi yönlendirdiğimiz alanlarda sınırlanmalar ve zorlanmalar ile karşılaşabiliriz. Kısaca Satürn; akışta olduğunuz konuları yapılandırmak yönünde balık burcunun bulunduğu alanları yapılandıracak, yapılandıramadığı zamanlarda ise daraltacaktır. Maneviyat ve akıl arasında gidiş gelişlerimiz olacaktır.

2026 yılına kadar Balık Burcunda kalacak olan Satürn’ün Kollektife yayılan etkileri ise şöyle;

Balık Burcu suları, din insanlarını, maneviyat, şefkat, hayalgücü, yaratıcılık, spiritüellik, inanç, gibi konuları temsil etmektedir. Dolayısıyla aşağıda sıraladığım konuları gündeme taşıyacaktır;

·         Su kaynaklarında kıtlık; suyu gereksiz harcamamayı öğreneceğiz.

·         Din simsarlarının kanunlarla engelllenmesi, cezalandırılması

·         Spiritüel işlerle uğraşanların kanunlarla düzenlemeye tabi tutulmaları; sahte şifa dağıtanların dağılması, cezalar alması;

·         Din ve inançlarla ilgili yapılanmalar, reformlar.

·         Astroloji ile ilgilenen uzmanların bir mevzuat ile işlerini yürütüyor hale gelmesi, bu işin yasallaşması. Sahtecilerin bertarafı.

Kısaca 2026 yılına kadar ALDATMALAR, KANDIRMALAR sınırlanacak, son bulacak. Bunları yapan  SAHTECİLER, HIRSIZLAR, SİMSARLAR eylemlerini rahat bir şekilde kolayca yapamayacak. Yaptıkları cezasını bulacak. Ancak 2026 yılında artık bambaşka bir ülkede yaşıyor ve nefes alıyor olacağız.

Gelelim satürn’ün kişisel haritalarımızda hayatlarımıza ve burçlara olan etkilerine;

YÜKSELEN KOÇ

7 Mart 2023 tarihinden sonra 2.5 yıl boyunca kontrolünüz dışında olaylar ile karşılaşabilirsiniz. Perde arkası gizli konularda daha uyanık olmanız gereken bir zaman dilimi. Genel sağlık konularında kontrollerinizi yaptırın. Özellikle ayaklarda ödem, şişkinlik problemlerine karşı dikkatli olun.

YÜKSELEN BOĞA

7 Mart 2023 tarihinden sonra 2.5 yıl boyunca dahil olduğunuz sosyal gruplarda, arkadaş ilişkilerinizde, sosyal çevre, sosyal organizasyonlarda, geleceğe yönelik planlar veya kariyerden kazanımlar konularında daha fazla sorumluluk alabilir, engeller ile karşılaşabilirsiniz. Bu süreci en iyi atlatmanın yolu sorumluluklarınızın farkında olmak ve disiplinli bir şekilde kontrolü elinizde tutmak olacaktır. 

YÜKSELEN İKİZLER

7 Mart 2023 tarihinden sonra 2.5 yıl boyunca kariyer hayatınızda, eşinizin ailesi, anneniz, patronlarla ilişkiler konularında daha fazla sorumluluk alabilir, engeller ile karşılaşabilirsiniz. Bu süreci en iyi atlatmanın yolu sorumluluklarınızın farkında olmak ve disiplinli bir şekilde kontrolü elinizde tutmak olacaktır. Otorite figürleri ile çatışmak yerine daha sabırlı hareket etmeniz gerekebilir.

YÜKSELEN YENGEÇ

7 Mart 2023 tarihinden sonra 2.5 yıl boyunca yurtdışı ilişkileri, seyahatler, akademik veya hukuksal alanlar, ithalat, ihracat, eşinizin yakın çevresi, eğitim, yabancılar gibi konularda daha fazla sorumluluk alabilir, engeller ile karşılaşabilirsiniz. Bu süreci en iyi atlatmanın yolu, sorumluluklarınızın farkında olmak ve disiplinli bir şekilde kontrolü elinizde tutmak olacaktır. Otorite figürleri ile çatışmak yerine daha sabırlı hareket etmeniz gerekebilir. Özellikle yabancı ülkeler ile olan prosedürler, diplomatik ilişkilerde titiz davranmak efektif olacaktır. Bu dönemde vatandaşlık başvurları, yabancılara evlilik, yurtdışı ortaklıklar, yurtdışına yerleşmek veya çalışmak gibi olaylar ile karşılaşabilirsiniz.

YÜKSELEN ASLAN

7 Mart 2023 tarihinden sonra 2.5 yıl boyunca ortaklı işlerden elde ettiğiniz gelirler, eşinizin kazançları, finansal konular, krediler, miras veya nafaka, borçlar gibi mali konularda daha fazla sorumluluk alabilir, engeller ile karşılaşabilirsiniz. Bu süreci en iyi atlatmanın yolu, yükümlülüklerinizin farkında olmak ve disiplinli bir şekilde kontrolü sağlamak olacaktır. Otorite figürleri ile çatışmak yerine daha sabırlı hareket etmeniz gerekebilir. Kredi çekerken planlı hareket etmeli, ortaklı işlerde alacak- verecek konularında hesaplamalarınızı iyi yapmalısınız.

YÜKSELEN BAŞAK

7 Mart 2023 tarihinden sonra 2.5 yıl boyunca evlilik, ikili ilişkiler, ortaklıklar, danışmanlık gibi konularda daha fazla sorumluluk alabilir, engeller ile karşılaşabilirsiniz. Bu süreci en iyi atlatmanın yolu, yükümlülüklerinizin farkında olmak ve disiplinli bir şekilde otokontrolü sağlamak olacaktır. Eşiniz ya da ortağınız ile çatışmak yerine daha sabırlı hareket etmeniz gerekebilir. Ya da eşinizin zorlanacağı bir süreç başlayabilir.

YÜKSELEN TERAZİ

7 Mart 2023 tarihinden sonra 2.5 yıl boyunca ofis ortamınız, günlük rutinleriniz, çalışma arkadaşlarınız ile ilişkiler, projeler gibi konularda daha fazla sorumluluk alabilir, engeller ile karşılaşabilirsiniz. Bu süreci en iyi atlatmanın yolu, yükümlülüklerinizin farkında olmak ve disiplinli bir şekilde hareket etmek olacaktır. Sağlığınıza da dikkat etmeniz gereken bir dönem olacak. 

YÜKSELEN AKREP

7 Mart 2023 tarihinden sonra 2.5 yıl boyunca aşk hayatınız, keyif aldığınız konular, çocuklarınız, hobileriniz, risk içeren yatırımlar, yaratıcılığınızı sergilediğiniz alanlarda daha fazla sorumluluk alabilir, engeller ile karşılaşabilirsiniz. Bu süreci en iyi atlatmanın yolu, yükümlülüklerinizin farkında olmak ve disiplinli bir şekilde kontrolü sağlamak olacaktır. Daha sabırlı hareket etmeniz gerekebilir. Borsa vb. yatırım araçlarında risk ile hareket etmekten kaçınmalısınız.

 

YÜKSELEN YAY

7 Mart 2023 tarihinden sonra 2.5 yıl boyunca ev, aile yuva, ebebeynler, emlak veya gayrimenkul

gibi konularda daha fazla sorumluluk alabilir, engeller ile karşılaşabilirsiniz. Bu süreci en iyi atlatmanın yolu, yükümlülüklerinizin farkında olmak ve disiplinli bir şekilde kontrolü sağlamak olacaktır. Otorite figürleri ile çatışmak yerine daha sabırlı hareket etmeniz gerekebilir. Bir ev alabilir, ev ile ilgili değişimler başlatabilirsiniz. Ebebeynlerin sağlığına dikkat etmeniz gerekebilir.

YÜKSELEN OĞLAK

7 Mart 2023 tarihinden sonra 2.5 yıl boyunca iletişim, yakın çevre, kardeşler, ticaret, eğitim (kurslar vb.) kısa seyahatler gibi konularda daha fazla sorumluluk alabilir, engeller ile karşılaşabilirsiniz. Bu süreci en iyi atlatmanın yolu, yükümlülüklerinizin farkında olmak ve disiplinli bir şekilde kontrolü sağlamak olacaktır. İletişim dilini iyi kullanmanız ve  sabırlı hareket etmeniz gerekebilir.

YÜKSELEN KOVA

7 Mart 2023 tarihinden sonra 2.5 yıl boyunca para, kazançlarınız, özdeğer algınız gibi mali konularda daha fazla sorumluluk alabilir, engeller ile karşılaşabilirsiniz. Bu süreci en iyi atlatmanın yolu, yükümlülüklerinizin farkında olmak ve disiplinli bir şekilde kontrolü sağlamak olacaktır. Daha sabırlı hareket etmeniz gerekebilir. Gelir – giderleriz ile ilgili daha planlı hareket etmeli, alacak- verecek konularında hesaplamalarınızı iyi yapmalısınız. Kaynaklarınızı efektif bir şekilde kullanmaya çalışın.

YÜKSELEN BALIK

7 Mart 2023 tarihinden sonra 2.5 yıl boyunca kişisel gelişiminiz, hedefleriniz, hayat amaçlarınız gibi konularda daha fazla sorumluluk alabilir, engeller ile karşılaşabilirsiniz. Kendinizi yapılandırmak, kendinizi yeniden inşa etmek sizin için anahtar kelime. Bu süreci en iyi atlatmanın yolu, kendiniz ve ikili ilişkilerinizle ilgili yükümlülüklerinizin farkında olmak ve disiplinli bir şekilde kontrolü sağlamak olacaktır. Otorite figürleri ile çatışmak yerine daha sabırlı hareket etmeniz gerekebilir. Sağlığınıza da özen göstermek önem taşıyacak.