Eskişehirspor’da haftalardır teknik kadro ve taraftar transfer bekliyor.

Geçtiğimiz hafta takımda direk oynayabilecek orta saha, kanat ve forvet bölgesine transfer haberi beklerken, 37 yaşında Umut Kaya’nın adı gündeme geldi. Başkan İzmir’e gitti fakat oyuncunun sakat olması nedeniyle bu transferden vaz geçildi.
28 yaşındaki forvet ve kanat bölgesinde oynayan gurbetçi Volkan Koyugöz, Eskişehirspor ile birlikte antrenmana çıktı. Teknik direktör Levent Kartop oyuncuyu hemen gönderdi.
Ha gayret bir şeyler olacak yönetim iyi bir transfer yapacak diye beklerken, bu kez 32 yaşındaki kaleci Erhan Arslan’ın transfer edildiği haberini aldık.
*
Kartop’un istediği orta saha, kanat ve forvet bölgesine transfer bir türlü yapılmadı.
Yönetim bu istekleri hep ağırdan aldı. ‘Önümüzde basit maçlar var. Acele etmek istemiyoruz’ diyen başkan ve yönetim, rehavete kapılmanın cezasını Sincan deplasmanında çekti.
Sahada oynanan kötü futbol, günün yıldız ismi file bekçimiz Turgut sayesinde hezimetten kurtulan bir Eskişehirspor izledik.
*
Ne olduysa asıl kriz bu maçtan sonra patlak verdi.
Yayıncı kuruluştan Aytaç Ersoy arkadaşımızın maç sonu Teknik direktör Levent Kartop ile röportaj yapma isteğine, Kartop, oldukça ters karşılık vermiş.
Yıllarca beraber görev yaptığım, efendiliğinden ve mesleğe olan saygısından gram şüphe duymayacağım Aytaç Ersoy, yaşananları şu şekilde dile getirmiş;  
Eskişehirspor’da Teknik Direktör Levent Kartop maç sonunda oldukça sinirliydi. Yayıncı kuruluş ESTV’ye maç sonunda röportaj vermesini rica eden Sonhaber Gazetesi spor muhabiri Aytaç Ersoy’a haddini aşan tepki gösterdi.
Kartop, “Barış, Barış dediniz alın oynattık. Yeni kaleciyi yazmayın dedik yazdınız. Sizin yüzünüzden bonservis ödedik. Takımı karıştırdınız. Art niyetlisiniz ve bu takımın şampiyon olmasını istemiyorsunuz!” diyerek yerel basına karşı haddini aşan ifadeler kullandı. Gereksiz yere yükselen Levent hocayı yardımcıları sakinleştirmeye çalıştı.

Bu gelişmelerin ardından yöneticilerden arka arkaya açıklamalar geldi. 
Başkan Vekili Özgür Marankoz, “Son transferimiz Erhan Aslan’a ödenen bir bonservis ücreti yoktur. Kendi alacağından bonservis bedelini ödemiştir” açıklamasını yaparak Teknik direktör Levent Kartop’u adeta yalanladı.
Başkan Erkan Koca, “Yazılanların kaosa sürüklemek için yapılan herşeyin farkındayız. Bunları konuşmanın şuan zamanı değil. Şampiyonluk gelince herşeyi tek tek söyler açıklarız. Futbolcularımızın, teknik ekibimizin şampiyonluk mücadelesinde her zaman yanındayım” mesajını verdi.
*
Bana göre bu yaşananlar iyi oldu. Yönetim kış uykusundan uyandı ve kendine geldi. Zorlu maçlar öncesi yönetim, teknik kadro ve futbolcular rehavetten çıktı.
Diğer yandan camianın kendine gelmesini sağlayan Aytaç Ersoy’a gelelim. Mesleğine olan saygı ve sevginin yanı sıra iyi bir Eskişehirsporludur. Özveriyle işini yapan bir meslektaşımdır.
Teknik direktör Levent Kartop, raporu doğrultusunda istediği transferlerin bugüne kadar yapılmamasının, Sincan Belediye karşısında oynanan kötü futbolun ve yaşadığı sıkıntıların faturasını, yönetimden veya oyuncularından çıkarmak yerine maç sonunda röportaj isteyen Aytaç kardeşime çıkarmış.
*
İnanıyorum ki, Levent hoca hatasını anlamış ve Aytaç’a söylediklerinden pişman olmuştur. Her şeye rağmen mesleğini onuruyla yapan gazeteciye gösterdiği haksız tepki sonrası yaşanan gelişmeler, yönetimi rehavetten çıkardı ve harekete geçirdi. 
Bu yüzden Teknik direktör Levent Kartop çok geçmeden gazeteci Aytaç Ersoy’u arayıp özür dilemeli ve teşekkür etmeli.