Zabıta ekipleri servis şoförleri ve yolcuları uyardı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kararlılıkla uygulamaya devam ettiği Koronavirüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında, zabıta ekipleri aracılığıyla denetimlerini kent genelinde sürdürüyor. Trafik Zabıta ekipleri tramvaylar, otobüsler, minibüsler ve taksilerin ardından servis araçlarında da denetim gerçekleştirdi.

Eskişehir 22.10.2020, 11:54
Zabıta ekipleri servis şoförleri ve yolcuları uyardı
banner11

Pandemi döneminin başından itibaren, hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla sıkı bir mücadele veren Büyükşehir Belediyesi, kontrollü sosyal hayatla ilgili olarak vatandaşları uyarmaya devam ediyor. Yoğunluğun yaşandığı bölgelerde vatandaşları fiziksel mesafe, maske ve hijyen konusunda bilinçlendirmeye devam eden zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığı’nca gerçekleştirilen denetimlere de katılıyor. Ayrıca bulaş riskinin fazla olduğu toplu taşıma araçlarında özel denetimler gerçekleştiren ekipler, bu kapsamda Organize Sanayi Bölgesi’nde servis araçlarını denetledi.

Durdurulan araçlarda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da uyarısıyla vaka sayılarının en çok artış gösterdiği illerden birisinin Eskişehir olduğunu hatırlatan ekipler, şoförleri ve yolcuları maske, mesafe ve hijyen kuralları konusunda bilgilendirdi.

Yorumlar (0)
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@