Yasaksız düğünler gümüş satışını arttırdı

Eskişehir'de 1 Temmuz’dan itibaren normalleşme süresi kapsamında yasakların kaldırılmasının ardından hızlanan düğünler, beraberinde gümüş satışlarını da arttırdı.

Eskişehir 04.07.2021, 11:56
Yasaksız düğünler gümüş satışını arttırdı
banner11

Pandemi dolayısıyla alınan yasakların birçoğunun 1 Temmuz itibarı ile kaldırılması düğünlerin artmasına neden oldu. Düğün sezonunun hızlı başlaması esnafların yüzünü güldürürken, altın fiyatlarının yüksek olması sebebiyle gümüş ürünlerine rağbet arttı. Altın olarak ortalama 30-40 bin lira olan takı ürünleri gümüş olarak 3-4 bin liraya alınabilirken, bu durumu değerlendiren vatandaşlar gümüşü tercih ediyor.
Eskişehir’de gümüş ürünleri satan Filiz Karaca, “Yasaklar kalktıktan sonra sezon açıldı. Dolayısıyla düğünler de başladı. Altın fiyatlarının yüksek olması sebebiyle beyaz altın kaplama düğün seti, gerdanlıklar talep görüyor. Gerdanlık, alyanslar, 3’lü setler vatandaşların tercihleri arasında yer alıyor. Altın kalitesindeki ürünleri üzeri altın kaplayarak 925 ayar gümüş olarak müşterimize sunuyoruz. Müşteri de bu şekilde daha düşük maliyetle kaliteli fantezi ürünleri alabiliyor. Tabii yasakların kalkması daha çok yeni. Hareketlik var. Ancak ilerleyen günlerde daha çok hareketlik bekliyoruz. Sezonun daha da iyi olmasını ümit ediyoruz. Çünkü düğünler sürekli ertelendiği için bu yaz sezonunda düğünlerin çok olacağı, bunun neticesinde de işte esnafın da canlanacağını düşünüyorum” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@