Vali Ayyıldız 23 Nisan’da koltuğunu SMA hastası Buğlem Yağdıran’a devretti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, SMA tip 2 hastası Buğlem Yağdıran, SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Soyer, Hasta İlişkileri ve Eğitim Koordinatörü İlkay Eldemir; Vali Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret ettiler.

ESKİŞEHİR 25.04.2022, 12:07 25.04.2022, 12:14
Vali Ayyıldız 23 Nisan’da koltuğunu SMA hastası Buğlem Yağdıran’a devretti
banner11
banner223

Program çerçevesinde Vali Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret eden Buğlem, oturduğu valilik koltuğunda isteklerini ve SMA hastası olarak karşılaştığı sorunları dile getirdi. Yağdıran, “Sihirli bir değneğim olsa önce hastalıkları yok ederdim, çocuklara güzel bir dünya yaşatırdım ve engelleri kaldırırdım” şeklinde konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu idaresi ve SMA Hastalığı ile Mücadele Derneğinin de hazır bulunduğu ziyarette Yağdıran, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kendilerine armağan eden Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkürlerini bildirip, Vali Ayyıldız’a çiçek takdiminde bulundu.
23 Nisan'ı dünyadaki tüm çocuklara armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün, çocukları çok sevdiğini anımsatan Vali Ayyıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm çocuklara kutlu olmasını diledi.

Yorumlar (0)
15
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@