TOBB Kadın Girişimciler Kurulu'ndan Büyükşehir'e ziyaret

81 ilde kurulmuş ve çoğunluğu iş insanlarından oluşan bir sivil yapı olan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu'nun Eskişehir heyeti, Büyükşehir Belediyesi'ne nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Eskişehir 14.03.2021, 14:00
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu'ndan Büyükşehir'e ziyaret
banner11

Kadının iş odağının toplumsal rolünün güçlendirilmesi amacıyla kurulan ve her kentte çeşitli çalışmalar gerçekleştiren TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, Eskişehir'de de temaslarını sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden heyeti, Genel Sekreter Ayşe Ünlüce kabul etti. Kadınların her alanda güçlenmesi ve verdiği mücadeleye vermiş oldukları destek dolayısıyla kadın girişimcilere teşekkür eden Ünlüce, kendilerini ağırlıyor olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Çalışmalar hakkında Ünlüce'yi bilgilendiren heyet Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensiplerinin (WEP's) yaygınlaştırılması için çeşitli çalışmalar planladıklarını, bu kapsamda kent genelinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade ettiler. WEP's hakkında Ünlüce'ye detaylı bilgi veren kadın girişimciler, iş yerlerinde, piyasalarda ve toplum genelinde cinsiyet eşitliğinin sağlanması için dikkate alınması gereken bir yapı olduğunu belirttiler.

Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda gerçekleştirilen her türlü çalışmaya destek olacaklarını ifade eden Ünlüce, bu konuya Büyükşehir Belediyesi olarak hassasiyetle yaklaştıklarını belirtti. Daha önceden belirlenen programı nedeniyle bu ziyarette bulunamayan Başkan Büyükerşen ise ziyaret sonrası bu çalışmaya destek verdiğini ifade ederek çalışmanın altına imzasını attı.

Yorumlar (0)
10°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@