TEI'den Milli Dayanışma Kampanyası'na destek

Millî Dayanışma Kampanyası’na TEI – TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. çalışanlarından 800.000 TL’yi aşan destek.

ESKİŞEHİR 30.04.2020, 17:57
TEI'den Milli Dayanışma Kampanyası'na destek
banner11
banner223

Eskişehir iş ilanları için tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Millî Dayanışma Kampanyası’na TEI’nin kurumsal olarak bağışladığı 1.000.000 TL tutarındaki desteğe ilave olarak TEI çalışanlarının bireysel katkılarıyla 806.140TL’lik bir bağış daha gerçekleştirdi.

Aralık 2019'da Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın tamamına yayılarak özellikle risk grubunda bulunan kişiler için ciddi bir tehdit oluşturan COVID-19 hastalığının hayatın her alanını etkilediği gibi çalışma hayatını da bir hayli etkilemiş durumda olduğunu paylaşan TEI Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit, “Salgından maddi anlamda da olumsuz etkilenen çok sayıda vatandaşımız mevcut ve TEI olarak biz de bu anlamda kurumsal olarak bir destek sağlayabilmek için elimizi taşın altına koyma gereği hissettik. Geçtiğimiz haftalarda şirket olarak 1.000.000 TL tutarında bir bağışta bulunmuştuk. Çalışanlarımız arasında da bir bağış kampanyası başlattık ve tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak ben ve üst yönetim kadromuz da dahil olmak üzere TEI ailesinin her seviyede fertlerinin bireysel katkılarıyla 806.140 TL tutarında ilave bir bağışta daha bulunuyoruz. Toplanan yardımların ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine aş, kaynayacak çorba olması dileklerimle kampanyaya katılan tüm TEI çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Özellikle millî projelerde çalışmalara aralıksız devam edildiğinin altını çizen Akşit, “Savunma sanayiinin stratejik öneme haiz bir sektör olması sebebiyle, devletimizden aksi bir talimat gelmediği sürece iş ortamlarımızda her türlü tedbiri alarak çalışma hayatımıza devam edeceğiz. Hem şirket olarak çalışma alanlarımızda hem de çalışanlarımızın iş dışı yaşantılarında azami gayreti göstererek aldıkları önlemler sayesinde millî projelerimiz ile Türkiye için üretmeye ara vermeden devam ediyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@