Porsuk Çayı’nda çalışmalar tamamlandı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından Eskişehir’in en önemli simgelerinden biri olan ve kenti ortadan ikiye bölen Porsuk Çayı’nda dip temizliği çalışmaları tamamlandı.

Eskişehir 01.04.2020, 15:31
Porsuk Çayı’nda çalışmalar tamamlandı
banner11

Temizlik için planlı olarak suyu çekilen Porsuk’ta dip temizliğinin tamamlanmasının ardından kademeli olarak su verme işlemi başladı.

ESKİ başta olmak üzere birçok birimin koordineli olarak gerçekleştirdiği Porsuk Çayı’ndaki dip temizliğinin ardından kademeli olarak su verilmeye başlandı. Dip temizliğinin yanı sıra tazyikli su ile beton temizliklerinin de gerçekleştirildiğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, en kısa süre içerisinde Porsuk Çayı’nın güzel görüntüsüne kavuşacağını ifade ettiler. Porsuk Çayı’nın Eskişehir’in en önemli simgelerinden biri olduğunu ifade eden yetkililer, vatandaşlardan Porsuk’un temizliği konusunda kendilerine destek olmalarını istediler. Özellikle Kanlıkavak ve Adalar bölgesinde Porsuk Çayı’nın yoğun olarak kirletildiğine dikkat çeken yetkililer, bundan sonraki süreçte Porsuk Çayı’nı kirletmemeleri konusunda vatandaşları uyardılar.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@