Kurtuluş Kapalı Pazar Yeri’nde yıkım hâlâ başlamadı

AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu Gücüyener, Kurtuluş Kapalı Pazarı’nın bulunduğu yere yapılacak projenin ayrıntılarının ve takviminin açıklanmasını beklediklerini belirtti. Yaz aylarında yapılmayan yıkımın inşaatının, kar yağınca mı yapılacağını soran Gücüyener, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne eleştirilerde bulundu.

ESKİŞEHİR 21.08.2022, 11:45
Kurtuluş Kapalı Pazar Yeri’nde yıkım hâlâ başlamadı
banner11

EBB tarafından esnafa gönderilen tahliye yazısında 9 Mayıs 2022’de yıkıma başlanması planlandığı yazılı olduğu ancak hâlâ yıkım yapılmadığını vurgulayan Gücüyener, şunları kaydetti:

“YAZ AYLARINI BİNAYI YIKMADAN GEÇİRENLER, İNŞAATI KAR YAĞDIĞINDA MI YAPACAK?”

“350 üzerinde esnaf kardeşimizin vatandaşlarımıza hizmet sunduğu Kurtuluş Kapalı Pazarı; dayanıksız olduğu, yıkılma ve zarar verme tehdidi olduğu gerekçesiyle geçtiğimiz mart ayında boşaltıldı. Riskli bina olduğu ve bu konuda verilmiş bir rapor olduğu gerekçesiyle EBB tarafından alelacele tahliye işlemi gerçekleştirildi. EBB’nin kiracısı olarak hizmet veren esnafımız geçtiğimiz mart ayında tahliye edildi. Esnafımıza gönderilen tahliye yazılarında 9 Mayıs 2022’de yıkıma başlanması planlanıyor denildi. Tahliye gerekçesi mayıs ayında yıkım yapılacağıydı. Hemen yıkılması lazım denilen binanın tahliyesinin üzerinden 4 ay geçmesine rağmen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi hâlâ yıkım yapmadı. Buradan tahliye edilen esnafa da kapalı pazar yerinden faydalanan Eskişehirlilere de bir an evvel yeni bina yapılacağı sözü verildi ancak hâlâ bir icraat yok. Yaz aylarını binayı yıkmadan geçirenler, inşaatı kar yağdığında mı yapacak? Riskli olduğu ifade edilen bina neden hâlâ yıkılmadı? Esnafın alelacele tahliyesinin yıkımın başlaması dışında bir sebebi mi vardı? Kurtuluş Pazar Yeri’nin bulunduğu yere yapılacak projenin ayrıntıları ve takvimi kısacası akıbetinin ne olacağı ivedi şekilde hemşehrilerimizle paylaşılmalı.”

Yorumlar (1)
ali 2 ay önce
Belediye oraya uygun heykel projesi yapıyordur o bitsin sonra yıkmaya baslarlar :D
8
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@