Kazım Kurt Elazığ’da

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) toplantısı için Elazığ’a giden Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt, incelemelerde bulundu.

Eskişehir 28.01.2020, 15:20
Kazım Kurt Elazığ’da
banner11

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) toplantısı için Elazığ’a giden Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarlı ve Eskişehirli hemşehrileri adına Elazığlı ve Malatyalı depremzedelerle acılarını, dertlerini ve sıkıntılarını paylaştı.

Toplantının ardından Elazığ’da hasar gören yerleri dolaşan Başkan Kurt, depremin verdiği hasarı yerinde inceledi.

Kalplerinin Elazığ ve Malatyalılarla birlikte attığını ifade eden Başkan Kurt, “Merkez üssü Sivrice İlçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Eskişehir halkı adeta seferberlik başlattı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyelerimizin başlattığı yardım kampanyası ile 2 gün içerisinde 2 tır yardım malzemesi toplandı” dedi.

ELAZIĞ VE MALATYALILARIN YANINDAYIZ
Başkan Kurt ayrıca; “Deprem bölgesinde herhangi bir karışıklığa neden olmamak için yardım malzemelerini ve bundan sonra yapılacak çalışmaları koordine etme noktasında yetkililerle birlikte çalışıyoruz. Tüm imkanlarımızı vatandaşlarımız için seferber ediyoruz. Bu sıkıntılı günler geçene kadar biz Elazığ ve Malatya'da olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@