Kabukcuoğlu'dan Çifteler çıkarması

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu İl ve Çifteler İlçe Yönetiminden oluşturulan bir heyet ile Çifteler’e bağlı Belpınar, Başkurt, Sadıroğlu, Doğanay, Ortaköy ve Alikan Mahallelerine ziyarette bulunarak, vatandaşların sorunlarını, taleplerini dinledi.

Eskişehir 25.09.2020, 14:04
Kabukcuoğlu'dan Çifteler çıkarması
banner11

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “ Bu memleket bizim, millet bizim” söylemiyle başlattığı yeni siyaset tarzıyla vatandaşlarımızın sesini kamuoyuna ve saraya duyurmak için şehirleri ve ilçeleri gezdiğinin altını çizen Kabukcuoğlu; “Bizlerde il ve ilçe yönetimleri olarak, Eskişehir’imizin kırsalını adım adım geziyor, hemşerilerimizin sorunlarına kulak tıkayan iktidara duyurmaya çalışıyoruz. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in başlattığı bu siyaset tarzı, vatandaşlarımızın dertlerine derman bulmaya yönelik hakiki bir arayıştır. ”dedi.

Eskişehir’in ilçelerindeki mahallelerde yaşayan vatandaşların benzer sorunlara sahip olduğu söyleyen İYİ Partili Kabukcuoğlu sözlerine şöyle devam etti: “ Kırsalda yaşayan hemşerilerimizin, Elektrik kesintileri, günlük talep ettikleri su ihtiyacının karşılanmaması, yolların bozukluğu, köylerde gitgide nüfusun azalması gibi benzer sorunları bulunmaktadır. Bunların yanında birçok köyümüzde cemaat arkasında saf tutacak imam talep ettiği halde, köyde imamlarının olmamasından dolayı mağduriyet yaşıyor. Belpınar köyümüzün iletişim sorunu var. Köyümüze baz istasyonu kurulması için önerge verdik. Ancak sorun ciddiye alınıp hala çözülmüş değil. Aynı şekilde toprağını emeğiyle ekip biçen çiftçilerimizin vakıf arazileriyle ilgili bir takım pürüzleri bulunmakta. Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğüyle bu konuyla ilgili görüşme gerçekleştirdik ve bu pürüzlerin yasa değişikliğiyle giderilebileceği sonucuna vardık, yasa teklifi çalışmalarına başladık. Bölgedeki köylerde yaşayan vatandaşlarımız, hayvanlarının su ihtiyacı için kullandıkları su kaynağıyla ilgili problem yaşamaktadırlar. Kaynakbaşı Doğanay kanalının kenarında bulunan balık tesisi arıtma sisteminin yeterince çalışmamasından dolayı suyun kirlendiğini ve bu sebeple hayvanlarının rahatsızlanıp, düşük doğum yaptığını söylüyorlar. Gezdiğimiz köylerde talepleri ve sorunları ilgili kurumlara iletmek için notlarımızı aldık. Önümüzdeki günlerde ilgili kurumlardan randevu talep edip vatandaşlarımızın taleplerinin karşılanması ve sorunlarının çözüme kavuşturulması için görüşmeler gerçekleştireceğiz.”

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@