İlk imzalı kitap Başkan Ataç’a

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eğitimci Yazar İbrahim Gerede tarafından hazırlanan “Eskişehir’de Demokratik Öğretmen Örgütlenmesinden Kesitler” isimli kitabının tanıtım toplantısına katıldı.

Eskişehir 06.10.2021, 16:34
İlk imzalı kitap Başkan Ataç’a
banner11

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Tepebaşı Belediyesi’nin katkıları ile Eğitimci Yazar İbrahim Gerede’nin kaleme aldığı “Eskişehir’de Demokratik Öğretmen Örgütlenmesinden Kesitler” isimli kitabın tanıtım etkinliğine katıldı.

Eğitimciler Derneği (EĞİT-DER) tarafından Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi’nde düzenlenen törene Başkan Ataç’ın yanı sıra EĞİT-DER Eskişehir Şube Başkanı Emin Dağlı, dernek üyesi eğitimciler ve Gerede’nin yakınları katıldı. Törende konuşan EĞİT-DER Eskişehir Şube Başkanı Dağlı, Gerede’yi kitabından dolayı tebrik etti.

Başkan Ataç da konuşmasında İbrahim Gerede’yi kutlayarak, “Eğitimci Yazar İbrahim Gerede, Eskişehir’den yayılan bilim ve çağdaş eğitimcilik ışığının tarihine en önemli noktadan bakan çok değerli bir eser ortaya çıkarmış. Eskişehir’de Demokratik Öğretmen Örgütlenmesinden Kesitler kitabı; konunun Eskişehir boyutunu çok kıymetli anılar, belgeler ve yorumlar ile kayıt altına alıyor. İbrahim Gerede’nin yaklaşık 2 yıl süren emekleri ile hazırlanan bu değerli eserin, demokratik öğretmen örgütlenmesinin geliştirilmesine katkılar sunacağını umuyorum. Her daim hatırlanması gereken demokratik eğitim neferlerini ve kuruluşlarını değerli okuyucular ile buluşturan Gerede Hocamız başta olmak üzere bu güzel eserde katkısı bulunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İbrahim Gerede de kitabının hazırlık aşamaları ve içeriği hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Gerede daha ilk imzalı kitabını Başkan Ataç’a takdim ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@