Hızlı tren seferleri durduruldu

Sağanak nedeniyle Ankara-Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattında seferler durduruldu

Eskişehir 18.06.2019, 22:59
Hızlı tren seferleri durduruldu
banner11
Sakarya'da etkili olan sağanak nedeniyle Ankara - Eskişehir - İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattında seferler durduruldu.

Kentte etkili olan sağanak sonrasında D-650 Sakarya Bilecik kara yolunun Sakarya Nehri kenarında bulunan Dereköy ve Karaçam mevkilerinde su baskınlar nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü, Bilecik-Arifiye demiryolu hattının 18.45'ten itibaren tren trafiğine kapatıldığını bildirdi.

Bu arada taşkın sularının taşıdığı molozların bölgeden geçen ray hatlarını kaplaması nedeniyle Ankara - Eskişehir - İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattında seferler geçici durduruldu.

Eskişehir ve İstanbul yönünden gelen yüksek hızlı trenlerdeki yolcuların Bilecik-Arifiye arasındaki seyahatlerini karayoluyla sağlanacağının kaydedildiği açıklamada, kapanan hattın açılması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Can ve mal kaybı yaşanmadı
Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu bölgede sıkıntının devam ettiğini, ulaşımın tek taraftan gidiş geliş olarak verilmeye çalışıldığını söyledi.

Sağanağın etkisini azalttığını belirten Nayir, can ve mal kaybının yaşanmadığını bildirdi.

Aşırı yağışlardan dolayı bölgedeki hidroelektrik santrallerinin de kapak açtığı bilgisini paylaşan Vali Nayir, "Su seviyesi yükseldi biraz. Tren geçişleri tedbir amaçlı durduruldu. Yerleşim alanlarından ziyade tarım arazilerinde hasar görülüyor. Yolu ulaşıma açtıktan sonra diğer konulara tamamıyla bakacağız." diye konuştu.

Uzun araç kuyruklarının oluştuğu kara yolunda ekiplerin çalışmaları sürüyor.

AA

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@