Genel Kurul yeniden "Akçasoy" dedi

Eskişehir Kent Konseyi’nin 21. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Haller Gençlik Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşti. Tek adayla gerçekleştirilen Seçimli Genel Kurulda mevcut Başkan Nuray Akçasoy, oy birliği ile yeniden başkan seçildi.

ESKİŞEHİR 08.10.2021, 11:01 08.10.2021, 11:04
Genel Kurul yeniden "Akçasoy" dedi
banner11
banner223

Genel Kurul Delegeleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir Baro Başkanı Av. Mustafa Elagöz, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Odunpazarı Belediyesi Başkan V. Emre Genç’in katılımı ile gerçekleştirilen toplantı, pandemi sürecinde sağlığımızın korunması adına, sağlık çalışanlarımızın büyük bir özveri ile vermiş olduğu üstün hizmetlerden dolayı İl Sağlık Müdürlüğü, Eskişehir – Bilecik Tabip Odası, Eskişehir Eczacılar Odası, Eskişehir Diş Hekimleri Odası, Veteriner Hekimler Odası ve Hemşeriler Derneği temsilcilerine teşekkür plaketi takdim edildi. Ardından, AFAD İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, UMKE, AKUT, ANDA ve DAK temsilcilerine ülkemizde yaşanan doğal afetlerde ve orman yangınlarında vatandaşlarımızı ve doğamızı korumak adına, büyük bir özveri ile vermiş oldukları üstün hizmetlerden dolayı teşekkür plaketleri takdim edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e ise Katılımcı Kent Yönetiminin gelişimi adına Kent Konseyine vermiş olduğu destekler için teşekkür plaketi takdim edildi.

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, başkan seçildiği ilk günden bu yana konsey gönüllüleri ile birlikte toplumsal sorunlara duyarlılık ekseninde çalıştıklarını vurgulayarak “Günümüzde kentlerimizin meseleleri çok boyutlu ve bu meselelere köklü çözümler üretebilmek için bütüncül bir yaklaşım gerekmektedir. Kentsel sorunları tek başına bir kurumun çözmesi veya etkili çalışmalar yapması artık çok mümkün gözükmemektedir. İş birliklerine ihtiyaç var. Bireysel çabalara ve geleneksel yöntemlere elbette hala ihtiyaç var. Ancak bunun yanı sıra şehrimizin sürdürülebilir gelişimi adına daha uzun süreli, stratejik ve planlı çalışmalarla, kalıcı çözümler geliştirmek ve toplumsal beklentilere cevap verebilmek için kurumlarımız ve kent konseyi iş birliğinin geliştirilmesi çok daha önem arz etmektedir. “dedi.

Akçasoy’un konuşmasının ardından, Genel Kurul üyeleri tarafından verilen önergenin oy birliği ile kabul edilmesiyle Divan Başkanlığına seçilen Eskişehir Baro Başkanı Av. Mustafa Elagöz, kent konseylerinin sivil insiyatif olarak katılımcılık ve demokrasi adına önemli bir yapı olduğuna dikkat çekerek “Eskişehir Kent Konseyi’nde gerçekleştirilen tüm çalışmaların her kesime hitap ettiğini görmekten büyük mutluluk duyuyorum”dedi. Delegelerin yoğun ilgisiyle gerçekleşen Seçimli Genel Kurul’da, Konsey Başkanlığına yeniden aday olan Nuray Akçasoy, oy birliği ile seçilerek güven tazeledi.

Oylama sonunda konuşma yapan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, teveccühleri için genel kurul üyelerine teşekkür ederek “Şehrini seven, düşünen tek dertleri kentleri olan güzel yürekli insanlar olarak ilk günkü heyecanımızla şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımızda desteğini esirgemeyen Eskişehir Valimiz Erol Ayyıldız’a, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e, tüm yerel yöneticilerimize, kamu kurum ve kuruluşlarına, üniversitelerimize, akademik odalarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, meclislerimiz, çalışma grubu başkanlarımız ve tüm gönüllülerimize ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
25
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@