Eskişehir pik noktasına ulaştı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün akşam Bilim Kurulu Toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Eskişehir'de vaka sayılarını salgının beşinci haftasında tepe noktasına ulaştığını ifade etti.

Eskişehir 09.07.2020, 12:07 09.07.2020, 12:22
Eskişehir pik noktasına ulaştı!
banner11

Sağlık Bakanı Koca:

"İllerimizin pik yapma durumunu gösteren tabloda, İstanbul'un piki tamamladığını, giderek aşağı düşen bir tablo olduğunu görüyoruz. Ama Anadolu'daki illerimizin bu piki daha tamamlamadığını gösteren, Eskişehir, Sakarya ve Ankara gibi bu piki tamamlamadığını, yeni yeni pik dalgasına ulaştığını görmüş oluyoruz.

İstanbul, İzmir, Kocaeli, Sakarya, Eskişehir illerimizde 5. haftada piki yaptığımızı görüyoruz. Ama Anadolu’daki illerimizde, Trabzon 6. haftada, Kayseri 7. haftada, diğer illerimizde ise 14. haftada Hakkari ve Kütahya, 15. haftada Batman, Şırnak ve Gaziantep, 16. haftada Bursa, Konya, Mardin ve Van ve 17. haftada Ankara, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Afyonkarahisar'ın piki oluşturma döneminde olduğunu görüyoruz.

Yani Anadolu'da hala birinci dalga devam ediyor. Sayılardaki artış da, pikini tamamlayan illerin stabil olduğunu Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'da pikini tamamlama durumunda olan illerimizdeki artışta, toplam vaka sayımızın düşmemesine sebep olmakta" dedi.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@