Eskişehir'e 24 milyar TL yatırım

AK Parti 7. Olağan İl Kongresinde konuşan İl Başkanı Zihni Çalışkan, " Bugüne kadar şehrimize yapılan yatırım tutarı, 24 milyar TL’nin üzerindedir" dedi.

Eskişehir 15.02.2021, 13:47 15.02.2021, 13:59
Eskişehir'e 24 milyar TL yatırım
banner11

Çalışkan'ın konuşması şöyle:

Garada şehit olan başta hemşerimiz Uzman Çavuş Mevlüt KAHVECİ olmak üzere 13 şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun..

Türk Ordusu bu alçak katil şebekesini elbet karanlığa gömecektir. PKK’nın vesayeti altında siyaset yapanlar da, terör güdümünde muhalif cephe dizayn edenler de aynı karanlığa düşmekten kurtulamayacaktır.

Milletimizin bağrından çıkan ve Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kurulan AK PARTİ, Türkiye’yi ve İslam coğrafyasını makûs talihinden kurtaran, geleneklerinden kopmadan, yaşadığımız çağın gereklerine uygun şekilde ilerlemeyi sağlayan, bir erdem ve hizmet hareketidir.

AK Parti, değişimin, yeniliklerin, gelişmenin partisidir. Şeyh Edebali Hazretlerinin, yaklaşık 700 yıl önce söylediği veciz nasihatini, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünü, tüzüğüne koyarak, milleti esas alan, insan odaklı, gerçek demokrasinin partisidir.

Bizler, AK Parti’nin kuruluş amacını bilen, misyonunu ve vizyonunu özümsemiş teşkilat mensupları olarak, tarihe ve gelecek nesillerimize karşı sorumluluğumuzun farkındayız. Bu idrak ile ülkemizdeki değişim ve dönüşüm hareketinin fertleri olarak, milletimize hizmet etmeyi, kendimize gaye edindik ve bu idealler doğrultusunda, çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz.

2023-2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ulaşacağız
Eskişehir Teşkilatı olarak; Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, değerli teşkilâtımızın emek ve gayretleriyle, geçmişi unutmadan, geleceğini inşa eden bir şuurla 2023-2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ulaşacağız.

Bilindiği üzere AK Parti Hükümetleri döneminde şehrimize, her alanda çok önemli hizmetler yapılmıştır. Özellikle yaşanan Pandemi sürecinde, Dünyanın en gelişmiş ülkelerinin dahi sağlık alanında yetersiz kaldığı bir dönemde; son teknoloji ile donatılmış Yunusemre Devlet ve Eskişehir Şehir Hastanelerimiz, üstün nitelikli hizmetleri ve sağlık ordumuzun insan üstü gayretleriyle milletimizin takdirini kazanmıştır. Bunların yanında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında vatandaşlarımıza sağlanan destek şehrimizde 523 milyon TL’ye ulaşmıştır. Bu vesile ile Pandemi döneminde ebediyete irtihal eden başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Yine AK Parti hükümetleri döneminde yapılan kalıcı eserler kapsamında bilindiği üzere şehrimize Avrupa standartlarında 33 bin kişi kapasiteli stadyum inşası tamamlayarak ESKİŞEHİRSPORUMUZA yeni yuvası kazandırılmıştır. Eski stadyum alanında rant sağlanacağı yönünde yalan yanlış algı yürütenlere en güzel cevap ise; Cumhurbaşkanımızın talimatları ve Nabi Hocamızın gayretleriyle yine bir başka büyük projemiz olan “Millet Bahçesi” olmuştur. Ayrıca Türk Dünyası Kültür Başkentliği döneminde yapılan birçok restorasyon çalışmaları, kırsalda her ilçemize kazandırdığımız Kültür Evleri, Dede Korkut Parkı, Bilim Kültür ve Sanat Merkezi şehrimize ayrı bir değer katmıştır. Şehrimize kazandırılan bu değerlerden dolayı başta Cumhurbaşkanımıza, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyorum.

Şehrimize yapılan yatırım tutarı, 24 milyar TL’nin üzerinde
Az önce sadece ismini zikrettiğimiz eserler ile ilgili büyük resme bakacak olursak, bugüne kadar şehrimize yapılan yatırım tutarı, 24 milyar TL’nin üzerindedir. Dile Kolay…

Tabiii AK Parti hükümetleri döneminde bu kadar eser üretilirken “Üzülerek söylemek isterim ki; Büyükşehir belediyemiz kaçak villa, belediye araç parkına ilişkin kayıp hurda araçlar ve sahte şekilde yapılan egzoz muayeneleri ile ülke çapında gündeme gelmektedir. Bu belediyecilik düzeninin böyle devam edemeyeceğini ve artık sona gelindiği aşikardır. İNŞALLAH, ilk yerel seçimde, Büyükşehir belediyesi başta olmak üzere, hem merkezdeki hem de dış ilçelerdeki belediyeleri kazanarak, şehrimize hak ettiği yerel hizmetleri getireceğiz. “

Güçlü ve dinamik Teşkilatımızla, Türkiye'nin aydınlık geleceğini inşa ederken, inandığı yolda yürüyen herkes, destansı bir tarihin canlı şahidi ve elde edilen başarının hissedarı olmanın, haklı gururunu yaşayacaktır.

Teşkilatımızla birlikte, tazelenerek, yılmadan, yorulmadan, ilk günkü aşkla, samimiyet ve gayretle çalışmaya devam edeceğimizi bilmenizi isteriz.

Bu vesileyle bugüne kadar teşkilatımızda görev yapan ve fedakârca çalışan, teşkilatımızın çeşitli kademelerinde hizmet eden, bütün teşkilat mensuplarımıza, başta milletvekillerimiz olmak üzere, önceki dönem il başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerimize, mahalle başkanları ve yönetim kurullarımıza, sandıklarda görev yapan ve oylarımıza sahip çıkan bütün AK Partili kardeşlerimize, çok teşekkür ediyorum. Teşkilatlarımızda görev yapıp ebediyete irtihal eden tüm kardeşlerimize ve yakın zamanda kaybettiğimiz Mehmet Kılıç abimize Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun..

Merhum üstad Necip Fazıl’ın ifade ettiği gibi; “Yarın elbet bizim, elbet bizimdir; Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@