Eski Hava Hastanesi ile eski Devlet Demir Yolları (DDY) hastaneleri ne güne duruyor?

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen: "Eski devlet hastanesi olmuyorsa, eski Hava Hastanesi ile eski Devlet Demir Yolları (DDY) hastaneleri ne güne duruyor?" dedi.

Eskişehir 05.04.2020, 10:45
Eski Hava Hastanesi ile eski Devlet Demir Yolları (DDY) hastaneleri ne güne duruyor?
banner11

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in, Covid-19 hastalarının şehirdeki resmi ve özel tüm hastanelere başvurularının veya gönderilmelerinin doğru olmadığı, bunun için boşaltılan eski Devlet Hastanesinin “pandemi hastanesi” olarak kullanılması önerisine karşı, İl Sağlık Müdürlüğünce hastanenin çürük olduğu ve yıkılma kararı verildiği açıklaması yapılmıştı.

Bu açıklama karşısında Büyükerşen, meydana gelen depremlerde hastanenin çürük olduğuna dair bir emareye rastlanmadığını hatırlattıktan sonra şunları söyledi: “Eskişehir’de münhasır bir pandemi hastanesi meydana getirilmesi konusundaki önerimde ısrar ediyorum. Eski devlet hastanesi olmuyorsa, eski Hava Hastanesi ile eski Devlet Demir Yolları (DDY) hastaneleri ne güne duruyor? Hele yıllar öncesinde Almanlar tarafından yapılan Devlet Demiryolları Hastanesi gibi hastanelerimiz nice depremler atlattı. Sıvaları bile dökülmedi. Sağlamlıklarından şüphe yok. Dolayısıyla, bunlar pandemi vakalarına tahsis edilebilir ve Şehir Hastanesi’ne destek olabilirler. Böylece, diğer resmi ve özel hastanelerin Covid-19’un dışında tutulması suretiyle, virüsün buralardan da yayılması önlenebilir” dedi.

Yorumlar (1)
Yasar 1 yıl önce
Büyükdede laf olsun torba dolsun anlamında konuşuyor.
Başka ülkelerde stadyum,avm,otopark gibi yerler bile hastaneye dönüştürülüyor. Yarın bizimde o hale gelmeyeceğimiz ne malum o zaman şimdi normal hastaların gidebildiği bu hastaneler bile covid19 için kullanılacak zaten. İşine bak ulaşımı sabah ve akşam rahatlatacak tedbirinin al maske bulamayan yolcularına maske dağıt, çalışanlarının iş güvenliğini arttır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@