Çocuklar Tepebaşı'nda gelişiyor

Tepebaşı Belediyesinin Güz Dönemi Çocuk Programlarına katılan çocuklar, vakitlerini güvenli bir ortamda verimli şekilde geçirirken hem eğleniyor hem de kendilerini geliştiriyor.

Eskişehir 15.10.2021, 15:05
Çocuklar Tepebaşı'nda gelişiyor
banner11

Tepebaşı Belediyesi, çocukların gelişimine katkı sağlayacak etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bu çerçevede düzenlenen Güz Dönemi Çocuk Programları da çocukların yoğun katılımı ile devam ediyor. 20 farklı branşta düzenlenen kurslar çok sayıda merkezde gerçekleştiriliyor. 23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen yaratıcı drama ve satranç eğitimlerine katılan çocuklar da keyifle ve verimli şekilde vakit geçiriyor.

94 çocuk yaratıcı drama eğitimlerine katılıyor

2009-2014 doğumlu 94 çocuk, 5 grup halinde haftada 1 gün ve 40 dakika olmak üzere yaratıcı drama eğitimlerine katılıyor.

Güven kazanma, konsantrasyon artırma, iletişim becerisi geliştirme, iş birliğine teşvik, duygusal zekayı katkı gibi birçok faydası olduğu bilinen yaratıcı drama eğitimlerine katılan çocuklar, Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletiyor.

Satranç ile zihinler gelişiyor

Uzman eğitmenler gözetiminde satranç öğrenen 2009-2014 doğumlu 120 çocuk da 9 grup halinde haftada 1 gün ve 40 dakika olmak üzere eğitimlere katılıyor.

Çocuklar satranç ile planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavrıyor. Satranç öğrenmenin çocuklara sağladığı faydalar da dikkat çekerken; öğrenciler süratli, doğru ve çabuk düşünebilme ve olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme yeteneklerini geliştiriyor. Satranç öğrenen çocuklar da beyin jimnastiği ve düşünce güçlerini geliştirmekten dolayı mutlu olduklarını ifade ederek memnuniyetini belirtiyor.

Güz Dönemi Çocuk Programları hakkında bilgi almak isteyen veliler, 444 44 26 numaralı Mavi Masa hattından yetkililere ulaşabiliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@