"Çiftçinin sesini artık duyun"

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir’de son günlerde yaşanan yoğun yağış ve dolu sebebiyle zarar gören çiftçinin sesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden duyurdu.

Eskişehir 25.06.2020, 12:15
"Çiftçinin sesini artık duyun"
banner11

Türkiye’nin tarım alanında kendi kendine yeten 7 ülkeden biri olduğu bilgisinin okullarda öğretildiği yıllardan günümüze yanlış politikalarla tarımın bitirildiğini belirten Dr. Jale Nur Süllü “Son yıllarda çiftçimiz dövize endeksli tohum, gübre, ilaç giderleri, mazot, elektrik, sulama maliyetleri ile bırakın bir ülkeyi beslemeyi, kendi kendini besleyemez duruma getirildi. Bir de üstüne üstlük zirai don ardından dolu ve sel baskınları ile bu yıl iyice perişan oldu.” diyerek Eskişehir’de 100 binlerce dönüm arazide etkili olan dolu ve yağış sonucu çiftçinin emeğinin heba olduğuna vurgu yaptı.

Zor koşullarda üretim yapan çiftçinin bu yıl gelir elde edemeyeceğini söyleyen Süllü “Cumhuriyet Halk Partisi olarak çiftçimizin sesini duyurmak için Türkiye’nin dört bir yanında çalışıyoruz. Ne yazık ki AKP iktidarı çiftçinin sesine kulaklarını tıkıyor. COVID-19 Küresel salgını gıda politikalarının ve tarımda üretimin önemini açıkça ortaya koydu. Çiftçinin sesini bugün duymayacaksanız ne zaman duyacaksınız.” diyerek Eskişehirli çiftçinin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@