TOKİ'den 16 il için yeni projesini açıkladı. Aralarında Eskişehir, Konya, Kayseri, Mersin gibi şehirlerin bulunduğu büyük proje için başvuru şartları ve son başvuru tarihileri açıklandı. 

TOKİ yalnızca 7000 TL ödeyerek vatandaşları ev sahibi yapmak için hazırlıklara başladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın ucuz konut ve iş yeri sahibi yapmak için vatandaşlara sunduğu projeler şu şekilde.

toki-1

TOKİ'DEN 16 İLE YENİ PROJE

TOKİ'nin Mayıs ayı projeleri şu şekilde: Karabük, Eskişehir, Konya, Kayseri, Trabzon ve Mersin gibi şehirlere proje tanımıtım yapıldı. 

TOKİ konut satışlarının dışında sıra iş yeri sahibi olmak isteyen vatandaşlara da fırsat sağlayacak.

ÖDEME TABLOSU

TOKİ tarafından gerçekleştirilen konut projelerinin satış fiyatları, il ve ilçe bazında farklılık göstermektedir ve projeye özgü olarak belirlenir. Bazı projelerde 180 ay, bazılarında ise 240 ay vade seçeneği ile taksitlendirilerek satışa sunulmaktadır. İhale yöntemiyle gerçekleştirilen bu satışlar öncelikle ihale tarihlerinin ilanıyla başlar, ardından inşaatın belirli bir gelişim seviyesine ulaşmasıyla satış duyurusu yayınlanır ve başvurular alınmaya başlar. Tüm duyurular ve güncel bilgiler TOKİ'nin resmi web sitesi üzerinden kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi