Ev sahibi olma hayali kuranlar için TOKİ'den sevindiren haber. Eskişehir, Kayseri, Konya, Şırnak gibi şehirlerde yeni projelerin detayları duyuruldu.

TOKİ’nin yeni duyurduğu projelerin detayları şöyle:

Aylık 5 bin 961 TL taksitle 2+1 konut satışı gerçekleştirileceği açıklandı. Ev sahipleri için büyük bir fırsat sunan bu kampanya, başvuru koşullarını ve konutların satışa sunulacağı şehirleri de içeriyor.

sdf_apartmantoki

TOKİ GÜNCEL PROJE LİSTESİ

TOKİ tarafından gerçekleştirilecek olan konut satışları için belirlenen şehirler şu şekildedir:

Kayseri, Konya, Şırnak, Eskişehir

TOKİ'DEN EV VE İŞ YERİ PROJELERİ

Kayseri, Felahiye, Cumhuriyet Mahallesi'nde TOKİ tarafından 110 konut ve 6 dükkanlık yeni bir konut projesi başlatılacak. Bu proje kapsamında altyapı ve çevre düzenlemesi de gerçekleştirilecek.

Şırnak Merkez, çeşitli mahallelerinde kapsamlı inşaat projeleri planlanıyor: Yeşilyurt Mahallesi'nde yeni yapılar, Bahçelievler'de istinat duvarları güçlendirilecek, Gazipaşa'da bir cami ve taziye evi, Dicle'de ise TOKİ tarafından 46 konut ve 4 dükkan inşa edilecek.

Konya, Taşkent İlçesi'nde Hira, Çetmi/Yeni ve Balcılar Mahallelerinde toplam 188 konutun inşası ve altyapı çalışmaları TOKİ öncülüğünde yapılacak.

Eskişehir, Beylikova'da TOKİ, 189 konutluk bir konut geliştirme projesi ile altyapı ve çevre düzenlemesi tamamlayacak.

Kayseri, Sarız, Kızılpınar Mahallesi'nde, TOKİ'nin 2. Etap kapsamında 178 konut ve bir ticaret merkezi inşaatı planlanıyor.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi