Çakırözer, Eskişehir esnafını ziyaret etti.. “Esnafımızı stopaj yükünden kurtaracağız”

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer 24 Haziran seçimleri öncesinde çalışmalarını sürdürüyor. İşçi, çiftçi, emekçi, emeklilerle bir araya gelen Çakırözer son olarak Reşadiye esnafını ziyaret etti, partisinin esnaflara yönelik projelerini anlattı.

Eskişehir 20.06.2018, 17:08
Çakırözer, Eskişehir esnafını ziyaret etti.. “Esnafımızı stopaj yükünden kurtaracağız”
banner11

Esnafların sorunlarını çok iyi bildiklerini dile getiren Çakırözer, CHP iktidarında Esnaf Bakanlığı kuracaklarını, esnafı stopaj derdinden kurtaracaklarını söyledi.

CHP’li Çakırözer, Reşadiye esnafını ziyaret ederek, hem sıkıntı ve talepleri dinledi hem de 24 Haziran seçimleri öncesinde partisinin esnafa yönelik projelerini anlattı.  Esnafın yaşadığı tüm sorunların kademeli olarak CHP iktidarında son bulacağını dile getiren Çakırözer, Esnaf Bakanlığı kuracaklarını belirtti. 

Sıfır faizli kredi müjdesi 

Çakırözer, “Esnaf Bakanlığı kurarak, esnaf ve sanatkârların sorunlarının siyasette geniş yer bulmasına olanak tanıyacağız. Ruhsatlandırma işlemlerinin esnaf odaları tarafından yapılmasını sağlayacağız. Emekli olmuş ancak işine devam eden esnafın Sosyal Güvenlik Destek Primini kaldıracağız. Sosyal güvenlikte norm ve standart birliğini sağlayarak, esnaf aleyhine olan farklılıkları ortadan kaldıracağız. Esnafın kira stopajını kaldıracağız. Esnafa yıllık ödediği vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız” dedi. 

Kooperatif Güçlenecek

Kredi Kefalet Kooperatiflerini güçlendirecek, kredi miktarlarını artıracaklarını da dile getiren Çakırözer, “ Aynı alanda iş yapan esnafımızın çarşılar ve sanayi siteleri halinde örgütlenmesine destek olacağız. Ortak malzeme ve hizmet kullanımı ile giderlerini düşüreceğiz. Esnafın kurduğu kümelenme şirketleri ve sosyal işletmelere vergi avantajı sağlayacağız” dedi. 

Yorumlar (0)
12°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@