Başkan Küpeli’den 15 Temmuz Açıklaması

Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, 15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıl dönümü ve “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Eskişehir 14.07.2021, 14:13
Başkan Küpeli’den 15 Temmuz Açıklaması
banner11

Küpeli, “15 Temmuz; ülkemize, demokrasiye, insan haklarına karşı yapılan kirli saldırının aziz milletimizin cesaret ve fedakarlığı karşısında alt üst olduğu gündür" dedi.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, 15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıl dönümü ve “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir açıklama yaptı. “15 Temmuz'da aziz milletimiz, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmıştır” diyen Başkan Küpeli “15 Temmuz'da halkımız, demokrasi ve hukuk devleti ilkelerine bağlılığını en açık şekilde ortaya koymuştur. 15 Temmuz; ülkemize, demokrasiye, insan haklarına karşı yapılan kirli saldırının aziz milletimizin cesaret ve fedakarlığı karşısında alt üst olduğu gündür. Türkiye, bugün gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi asla meşru kabul etmeyeceğini, demokrasi ve milletin iradesi dışında bir seçeneğe de boyun eğmeyeceğini açıkça göstermiştir” diye konuştu.

Birlik içinde ülkemizin kalkınma ve refahımıza katkı sunmaya devam edeceklerini aktaran Başkan Küpeli, “Birlik içinde ortaya koyduğumuz güçlü iradenin, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada, her türlü engeli aşmamızı sağlayacağına, kalkınma ve refahımıza katkı sunacağına inanıyoruz. Bu inancımız, Türkiye'nin geleceğine duyduğumuz sonsuz güven ve iyimserlikten gücünü alıyor. Üzerinden 5 yıl geçmiş olmasına rağmen, acıları kalbimizde taze duran ve hiçbir zaman unutmayacağımız 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@