Yaklaşık kırk yıldır fiili olarak içinde bulunduğum bu toplumun, diyebilirim ki sadece SHP (Sosyal Demokrat Halkçı Parti) döneminde halkına ve üyesine güvenmiştir.

SHP döneminde milletvekilleri, belediye başkanları, il ve ilçe örgütleri, belediye meclis üyeleri dahil partinin temsilcisi olarak halkın önüne çıkartılacak isimler çarşaf listelerle ve eşit şartlarda seçilirdi.

CHP'de şu an politika yapan isimler o günlerden kalmadır.

O günlerden kalma bu isimlerden bazıları birtakım dönüşlerle gücü elde etmiştir bu doğru; gel gelelim kendisinden başka o günlerden kalma ne kadar siyaset yapan politikacı varsa, tamamının önünü özellikle kapatmıştır. Bunların içinde oda başkanları, dernek başkanları, sendika yöneticileri,  toplumun kanaat önderleri vardı.

Gelinen noktada sınıfta kalma kalkmasaydı ilkokulu bitiremeyecek parti üyeleri, ilçe başkanı, il yöneticisi ya da başkanı oluyor. Peki neden?Background sağlam olmayan bu arkadaşlar toplum için değerli koltuklara oturuyorlar?

Neden biliyor musunuz?

Yukarda belirtiğim birtakım dönüşlerle güce sahip olanların ödü patlıyor, vasıflı insanlardan.

Bu bağnazlar bilgiden korkuyorlar,

Gençlerden korkuyorlar,

Büyümekten, gelişmekten korkuyorlar.

Bu korkaklar lafa gelince'' DEĞİŞİMCİYİZ'' diyorlar.

Sonra ,'' Bu partide bir değişim olacaksa onu da biz yaparız'' diyorlar.

Elbette sonuç malum.

Bu korkak sansarlar tüm yurtta partinin doğal tabanı olması gereken yukarıda saymış olduğum kurum ve kuruluşların hükümetle birlikte İĞDİŞ EDİLMESİNE yardımcı olmuşlardır.

Bunun nedeni sizce nedir?

Ben söyleyeyim, bu korkakların siyasi ikballeridir.

Devam edeceğiz.